Wel2Go firmy Airbus DS – prywatna łączność dla żołnierzy na misjach

Żołnierz korzystający z systemu Wel2Go

Firma Airbus Defence and Space wprowadziła nowy zestaw skalowalnych usług prywatnej łączności (welfare communications) dla brytyjskich żołnierzy stacjonujących z dala od swojego domu. Głównym celem Wel2Go jest zapewnienie niezawodnego, ekonomicznego oraz łatwego w transporcie, uruchomieniu i obsłudze środka komunikacji przystosowanego do warunków polowych.

Wel2Go jest elementem programu WelComE (Welfare Communications Everywhere) realizowane przez brytyjskie ministerstwo obrony. Zestaw składa się z trzech różnych usług, przeznaczonych do wdrożeń na różnych poziomach organizacyjnych w brytyjskich siłach zbrojnych.

Wel2Go Small mieści się w lekkim plecaku i zawiera niewielki, przenośny węzeł łączności pozwalający na niezawodną, prywatną komunikację VoIP i transmisję danych poprzez sieci satelitarne. System ten może być uruchomiony w mniej niż 5 minut i zapewnić łączność dla maksymalnie 60 osób.

Wel2Go Medium to z kolei system typu VSAT (Very Small Aperture Terminal) mieszczący się w walizkach przystosowanych do transportu w luku bagażowym samolotu. Jest relatywnie niewielki, łatwy w użytkowaniu i posiada przepustowość wystarczającą na obsłużenie 300 rozmówców. Idealnie nadaje się do prywatnej łączności VoIP i bezprzewodowej w bazach tymczasowych. Można go łatwo przetransportować do kolejnego miejsca instalacji.

Airbus-system-komunikacyjny-Wel2Go

Wel2Go Large jest natomiast całkowicie stacjonarnym rozwiązaniem do zastosowania w bazach stałych i operacyjnych, zdolnym zapewnić prywatną komunikację dla niemal 1000 osób, w formie kawiarenek internetowych i sieci Wi-Fi. Jego transport odbywa się przy pomocy kontenerów morskich.

“Skalowalność jest kluczową kwestią w koncepcji WelComE”, powiedział Steve Kelly, menedżer ds. usług WelComE w firmie Airbus Defence and Space. “Łączność prywatna jest bardzo istotna przy misjach wojskowych i pokojowych, lecz niemożliwe jest posiadanie jednego, uniwersalnego systemu do wszystkich zastosowań. Zaprojektowaliśmy rozwiązanie WelComE, aby zapewniało łączność głosową i transmisję danych dla każdego rodzaju potrzeb, polepszając warunki życia żołnierzy i innych osób pracujących z dala od swojego domu, oferując im niezawodną komunikację z rodziną i przyjaciółmi w dowolnym miejscu na świecie”.

Źródło:airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus-defence-and-space-logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń