Warszawski ZTM korzysta z sieci radiowej DMR Tier III od RFconnect

Autobusy i tramwaje ZTM Warszawa

Warszawska spółka RFconnect wygrała przetarg ogłoszony przez ZTM na świadczenie usługi polegającej na zapewnieniu łączności radiotelefonicznej na obszarze Warszawy i przyległych powiatów.

Jednym z podstawowych parametrów systemu była praca oparta na standardzie DMR Tier III. Ponadto system posiada stacje bazowe rozmieszczone w różnych lokalizacjach i połączone w jeden system. Oferowany system musiał współpracować z urządzeniami: Hytera PD785G, Hytera MD785, Hytera MD785G oraz innymi kompatybilnymi z DMR Tier III. Całość pracuje w częstotliwościach UHF 400 – 470Mhz.

System posiada wysoką niezawodność pracy oraz odporność na czynniki zewnętrzne, np. awarie sieci telekomunikacyjnych, energetycznych czy katastrofy.

Na starcie umowy, czyli pod koniec 2019 roku, system zapewnia pojemność dla min 400 urządzeń. Umowa przewiduje możliwość zwiększenia tej liczby w poszczególnych latach do: ok. 1010 w 2020 r., ok. 1040 w 2021 r. Zakres zamówienia obejmuje również dostosowanie ok. 515 wskazanych przez Zamawiającego radiotelefonów pracujących w standardzie DMR Tier II do standardu DMR Tier III.

Swoją ofertę złożyła również spółka UNI-NET jednakże jej oferta była mniej korzystna finansowo wobec RFconnect.

Źródło: https://www.ztm.waw.pl/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń