UKE kupuje mobilne stacje do monitoringu

Logo UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej jest organem regulacyjnym w zakresie m.in. gospodarki zasobami częstotliwości. Instytucja ta zajmuje się również kontrolą spełniania wymagań przez urządzenia radiokomunikacyjne. Na początku czerwca UKE ogłosiło przetarg na dostawę Ruchomych Stacji Monitoringowych (samochód wraz z zabudową).

Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech jednakowych Ruchomych Stacji Monitoringowych (RSM), które mają zapewniać prowadzenie działań kontrolno-pomiarowych i monitoringowych – w zakresie widma częstotliwości. Działania te mają być prowadzone za pomocą posiadanych lub zakupionych w przyszłości urządzeń pomiarowych i sterujących wraz z odpowiednimi antenami montowanymi na maszcie lub bezpośrednio na zabudowywanym samochodzie. RSM będą umożliwiały prowadzenie tych działań podczas postoju (stacjonarnie), a niektórych także w ruchu (podczas jazdy), z jednoczesnym lokalizowaniem i orientowaniem RSM w terenie.

Przestrzeń wewnątrz samochodu ma być zaadoptowana w taki sposób, aby umożliwić montaż masztu i urządzeń lokalizacyjnych, a także miejsce na montaż aparatury kontrolno-pomiarowej i sterującej – zarówno podczas jej używania, jak i transportu. RSM mają być wyposażone w ergonomiczne i zgodne z przepisami BHP miejsce pracy dla operatora stacji. Ponadto zabudowa będzie obejmować wykonanie instalacji elektrycznej oraz wykonanie okablowania w.cz. (wysokiej częstotliwości) w celu doprowadzenia sygnałów w.cz. z anten do urządzeń pomiarowych. Ze szczegółowymi wymaganiami możemy zapoznać się tutaj.

Firmy biorące udział w przetargu powinny wykazać posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w kwocie minimum 800 tys zł, a także należyte wykonanie w okresie ostatnich 3 lat dostawy co najmniej 2 szt. samochodów specjalnych o wartości nie mniejszej niż 200 tys zł każdy. Zamawiający wymaga również wniesienia 25 tys. zł wadium. Kryterium oceny ofert to w 60% cena, a w 40% dodatkowe zobowiązania wykonawcy (dotyczące gwarancji na samochód lub zabudowę, szkolenia, przeglądu czy dodatkowego wyposażenia).

Oferty można składać do 12 lipca br. do godz. 10:00, a ich jawne otwarcie nastąpi 15 minut później. Zamówienie ma być wykonane do 19 grudnia.

Źródło: uke.gov.pl ; Fot.: uke.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń