Szczecin kupuje Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego

vw-crafter-van-mobilne-centrum-zarzadzania-kryzysowe

Miasto Szczecin opublikowało przetarg na “Dostawę Mobilnego Centrum Zarządzania Kryzysowego na pojeździe.” Pojazd będzie wykorzystywany do bezpośredniej koordynacji działania służb ratowniczych w miejscu zdarzeń nadzwyczajnych i sytuacjach kryzysowych na terenie Gminy Miasto Szczecin. Będzie to niewielka jednostka której masa nie przekroczy 3,5 tony. Pojazd będzie wyposażony w kilka systemów łączności radiowej o czym piszemy poniżej. Jako że w Szczecinie od wielu lat funkcjonuje policyjny system TETRA zamawiający skupił się na tym rodzaju łączności, jako podstawowym medium komunikacji służb.

W pojeździe zostaną wydzielone trzy przedziały: kierowcy, sztabowy oraz bagażowy. W przedziale kierowcy będzie obowiązkowo zamontowany radiotelefon TETRA z doprowadzoną instalacją antenową, zasilaniem i panelem nadawczo-odbiorczym. Oprócz tego zamawiający wymaga instalacji radiotelefonu analogowego Motorola GM360. Wersja firmware radiotelefonu TETRA musi współpracować z policyjnym systemem TETRA.

Specjalny manipulator wyniesiony do radiotelefonu TETRA zainstalowanego w przedziale kierowcy będzie dostępny w przedziale sztabowym pojazdu. W przedziale bagażowym znajdzie się miejsce dla agregatu prądotwórczego, akumulatora oraz przetwornicy 12V na 230V o mocy nie mniejszej 3kW. Na dachu pojazdu zostaną zainstalowane anteny systemu TETRA/analog oraz routera LTE. Na wyposażeniu auta nie przewidziano masztu teleskopowego oraz zestawu kamer CCTV.

Roczne przwidywane przebiegi eksploatacyjne to nie więcej niż 8 000 km. W postępowaniu należy wnieść wadium w wysokości 4.000 (czterech tysięcy złotych). O wyborze oferty w 60% zdecyduje cena, 20% – okres gwarancji, 20% – okres gwarancji na powłokę lakierniczą. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie licytacji elektronicznej. Termin składania oferty mija 2019-12-13. godzina:10:30,

Źródło: http://bip.um.szczecin.pl/ Numer referencyjny:BZP/79/19

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń