Strażnicy Miejscy z Radomia testują nowy sprzęt łączności

Straz-Miejska-Radom-system-dyspozytorski-lacznosc-radiowa

Radomska Straż Miejska testuje nowy sprzęt łączności telefonicznej oraz radiowej, na zakup i montaż którego udało się pozyskać fundusze. Całość inwestycji to około 100 tys. zł. Nowe systemy zaczną działać 1 stycznia 2019 roku.


Modernizacja centrum dowodzenia SM – poprawiająca warunki pracy funkcjonariuszy – trwa od października.– Dysponujemy już kompletnym systemem kontroli dyspozytorskiej renomowanego producenta i dostawcy zintegrowanych środków łączności oraz urządzeń przeznaczonych do nagrywania rozmów wraz z oprogramowaniem, ruterami, serwerami i zestawamikomputerowymi z dotykowym ekranem oraz monitorami do śledzenia i pozycjonowania GPS. Dodatkowo zakupiliśmy radia stacjonarne, przewoźne oraz przenośne. Każdy radiotelefon jest wyposażony w nadajnik GPS i dyżurny na bieżąco może śledzić przemieszczanie się patroli w terenie. Ponadto dla bezpieczeństwa naszych funkcjonariuszy radia przenośne wyposażyliśmy w przycisk „pomoc”, tak by w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można było natychmiast wezwać wsparcie – wyjaśnia Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej w Radomiu. W ramach inwestycji Straż ma zagwarantowane bezpłatne szkolenie wszystkich oddelegowanych funkcjonariuszy i pomoc techniczną online.

Modernizację centrum dowodzenia prowadzi firma Sekret Serwis z Radomia.

– W czasie testów chcemy sprawdzić wszystkie zalety konsoli dyspozytorskiej, komunikowanie z patrolami, z mieszkańcami, ustawienie „kolejkowania” połączeń i rozmów, wysyłanie wiadomości tekstowych do funkcjonariuszy informujących o ważnych zdarzeniach oraz możliwość bieżącego odsłuchiwania rozmów z mieszkańcami. Sprawdzamy też pozycjonowanie GPS w taki sposób, by dyżurny racjonalnie dysponował patrolami w terenie, aby w miarę możliwości skrócić czas podejmowania interwencji – tłumaczy Sambor.

Nowe systemy łączności telefonicznej i radiowej w pełni zaczną służyć Straży Miejskiej od Nowego Roku. W 2019 Straż planuje również poprawić jakość połączeń radiowych poprzez zakup i montaż przekaźników do transmisji dwukierunkowej oraz uzupełnienie sprzętu łączności o kolejne radia przenośne.

Źródło i fot: http://strazmiejska.radom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń