RTcom odwołuje się ws. przetargu na sprzęt DMR dla Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej

Do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wniesione przez firmę RTcom s.c. w sprawie przetargu na dostawę urządzeń radiowych DMR dla Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. O otwarciu tego przetargu informowaliśmy w poniedziałek. Adwokat reprezentujący RTcom s.c. zarzuca zamawiającemu wykluczanie konkurencji i faworyzowanie urządzeń tylko jednego producenta.

Chodzi mianowicie o wymienione w SIWZ wspomnianego przetargu wymagania, które muszą spełniać dostarczone radiotelefony: wsparcie ograniczonego dostępu (RAS), kompatybilność w zakresie przesyłania wiadomości ze sprzętem dotychczas użytkowanym przez zamawiającego oraz wbudowany moduł Bluetooth (w radiotelefonach przenośnych). Jak argumentuje prawnik RTcom, takie wymagania spełniają jedynie urządzenia firmy Motorola Solutions, a tym samym ich postawienie przez NOSG jest niezgodne z ustawą Prawo zamówień publicznych. Stanowi ona (art. 29 ust. 2), że przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję oraz że (art. 7 ust. 1) zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenia zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.

RTcom domaga się usunięcia kontrowersyjnych wymagań z SIWZ. Gdyby do tego doszło, firma mogłaby zaoferować w przetargu dystrybuowane przez siebie radiotelefony Hytera, które są kompatybilne z terminalami Motorola MOTOTRBO w zakresie łączności DMR Tier II oraz rozszerzonego maskowania korespondencji (algorytmem ARC4 z 40-bitowym kluczem), lecz nie w zakresie przesyłania wiadomości tekstowych.

W związku z wniesionym odwołaniem NOSG przedłużył termin składania ofert w przetargu do 4 listopada br. do godz. 10:00 i wezwał pozostałych oferentów do zajęcia stanowiska w postępowaniu odwoławczym. O rozwoju tej sprawy będziemy jeszcze informować w naszym serwisie.

Źródło:www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń