Radiotelefony Icom IDAS trafią do pomorskich karetek pogotowia

Icom IDAS - cyfrowy system radiowy

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku zaprosił do składania ofert na wdrożenie systemu B 112. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprogramowanie 86 radiotelefonów przewoźnych Icom IC-F5062 i 48 noszonych (ręcznych) IC-F3262DT. Przypominamy, iż rok temu Urząd zakupił system cyfrowy IDAS, który stanowi trzon nowego systemu łączności dla potrzeb zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa pomorskiego.

Zakres usługi wdrożeniowej obejmuje demontaż istniejących radiotelefonów oraz podłączenie nowych do istniejącej instalacji antenowej a także zainstalowanie w pojeździe anteny GPS wraz z adapterem. Wybrana firma będzie odpowiedzialna również za przeprowadzenie szkoleń z obsługi zainstalowanego sprzętu. Gwarancja na wykonane prace instalacyjne musi wynosić minimum 12 miesięcy.

W związku z warunkami dotyczącymi gwarancji, udzielonymi przez dostawcę sprzętu będącego w posiadaniu zamawiającego, instalacje radiotelefonów w pojazdach mogą wykonywać wyłącznie podmioty posiadające Autoryzację Producenta lub status Przedstawiciela Producenta w Polsce do wykonania montażu, uruchomienia i serwisowania cyfrowego systemu radiokomunikacyjnego IDAS. Termin składania ofert minął wczoraj (30 czerwca 2014 r.). Jedyną ofertę, o wartości59 400 złotych brutto, złożyła firma SRS Polska.

IDAS (ang. Icom Digital Advanced System) to cyfrowy system łączności radiowej oparty o standard dPMR. Zaprojektowany został w celu przeprowadzenia łatwej i szybkiej migracji z analogowych systemów na cyfrowe. Pracuje w kanale o szerokości 6,25 kHz. Jednoczesna praca w trybie mieszanym tj. analogowo-cyfrowym ułatwia migrację ze starszych systemów analogowych. W Polsce system IDAS z powodzenie wykorzystywany jest przez Państwową Straż Pożarną w Łodzi a także na autostradzie A1.

Źródło: gdansk.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń