Radiodata dostarcza sieć DMR Tier III dla usług komunalnych w Niemczech

dmr-tier-iii-radiodata-pmrexpo-2012

Firma Radiodata zrealizowała dostawę i instalację nowego systemu radiowego, opartego na standardzie DMR Tier III, dla działającej w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia spółki komunalnej Stadtwerke Bielefeld.

„Niezależnie od zabezpieczania komunikacji przez naszych serwisantów pracujących w terenie podczas sytuacji kryzysowych lub poprawiania naszej efektywności operacyjnej w codziennym działaniu, szukaliśmy elastycznego i niezawodnego systemu radiowego w celu zapewnienia łączności na całym obszarze świadczenia usług” – stwierdził Joachim Licht, kierownik projektu w Stadtwerke Bielefeld.

„Szczególny nacisk położono na otrzymanie elastycznego systemu, który technicznie oferuje rezerwę do wzrostu usług, które zamierzamy wykorzystywać w przyszłości. Ważne było, że osiągalne są nie tylko dzisiejsze wymagania dotyczące zmiennych trybów połączeń, takich jak indywidualne, grupowe, emergency, rozgłoszeniowe, szukaliśmy również – do wykorzystania w przyszłości – rozwiązania z roamingiem, spójności z naszym systemem prywatnej automatycznej centrali telefonicznej (PABX) i szyfrowania interfejsu radiowego, a także trybów danych, takich jak tekst i status.”

Wymagania systemowe i specyfikacje zostały zdefiniowane poprzez pracę zespołową. Pracownicy Stadtwerke z eksploatacji sieci, obsługi floty pojazdów, elektrowni, dostawcy usług telekomunikacyjnych BITel, usług IT i innych działów, uczestniczyli i wspierali projekt od koncepcji do ostatecznej akceptacji.

Stadtwerke nie tylko używa nowych stacji dyspozytorskich z lokalizacją GPS w razie połączenia alarmowego, firma stosuje również 256 bitowe szyfrowanie głosu w interfejsie radiowym za pomocą symetrycznego szyfru blokowego AES (Advanced Encryption Standard), jak również połączenia szyfrowane IP pomiędzy centralą i stacją bazową.

System składa się ze stacji z jedną i dwoma częstotliwościami nośnymi dla zwiększenia pojemności w wybranych obszarach o większym natężeniem ruchu. Stacje ruchome umożliwiają połączenia dupleksowe, tak jak w standardowym systemie telefonii we wszystkich komórkach radiowych. Brama DECT umożliwia ekipom terenowym zostawienie swoich samochodów lub ciężarówek, a mimo to wciąż są w stanie komunikować się w pobliżu pojazdu, unikając czasochłonnego przemieszczania się tam i z powrotem. Korzystanie z ruchomych stacji umożliwiło Stadtwerke stosowanie mniejszej ilości stacji bazowych w wymagającej topografii. Dodatkowo na wybranych obszarach są używane przenośne radiotelefony.

Źródło: radiodata.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń