Przedstawiciele firmy Kenwood z Wielkiej Brytanii z wizytą w Straży Pożarnej w Łodzi

delegacja-kenwood-uk-straz-pozarna-lodz

W dniu 15 października 2013 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi gościli przedstawiciele firmy Kenwood z Wielkiej Brytanii oraz jej polskiego dystrybutora, firmy ELEKTRIT. Wizyta miała związek z dostawą nowoczesnych radiotelefonów cyfrowych Kenwood NEXEDGE w ramach projektu „System Zintegrowanych Stanowisk Kierowania i Dysponowania Zasobami Ratowniczymi Województwa Łódzkiego – Etap II”. KW PSP w Łodzi jest jedną z instytucji w Europie, które odwiedzili przedstawiciele Kenwooda, w celu lepszego poznania potrzeb w zakresie łączności i szukania rozwiązań potencjalnych problemów w tym zakresie. Goście mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Stanowiska Kierowania Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego oraz Ciężkiego Samochodu Dowodzenia i Łączności.

KW PSP w Łodzi reprezentował bryg. Paweł Stępień – Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, który omówił problemy związane z wdrażaniem łączności cyfrowej w PSP, a w szczególności zagrożenia związane z brakiem pełnej kompatybilności analogowych i cyfrowych systemów łączności.

Dostawa 120 radiotelefonów cyfrowych Kenwood NEXEDGE została zrealizowana pod koniec października br. Radiotelefony zostały dostarczone wraz z dodatkowymi akcesoriami: moduły GPS, odbiorniki sygnału GPS, oprogramowaniem, laryngofonami i zestawami łączności podhełmowej. Cały sprzęt zostanie przekazany ratowniczym grupom specjalistycznym z terenu województwa łódzkiego.

delegacja-kenwood-uk-straz-pozarna-lodz-centrum-dowodzenia

delegacja-kenwood-uk-straz-pozarna-lodz-centrum-steerowania

Zakup radiotelefonów cyfrowych to część modernizacji całego systemu łączności PSP na ternie woj. łódzkiego w ramach projektu „System Zintegrowanych Stanowisk Kierowania i Dysponowania Zasobami Ratowniczymi Województwa Łódzkiego – Etap II”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007–2013.

Źródło: www.straz.lodz.pl

Więcej informacji o systemie cyfrowym Kenwood NEXEDGE można znaleźć na stronie www.nexedge.pl.

O firmieElektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i trankingowe. W ofercie firmy jest szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood jak również dostępne na rynku akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń