PIK mógłby pomóc podczas szczytu NATO i ŚDM

roman-musial-prezes-mindmade

Roman Musiał, prezes zarządu MindMade – WB Group, w rozmowie z Defence24.pl mówi o dostosowanym do działań służb bezpieczeństwa publicznego systemie integracji łączności PIK (Platforma Integracji Komunikacji).

Stworzony przez firmę MindMade system PIK ma być odpowiedzią na potrzebę utworzenia zintegrowanego systemu łączności służb w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej, jak np. likwidacja skutków katastrofy. Obecnie w takim wypadkach komunikacja odbywa się za pomocą telefonu komórkowego.

– System PIK jest unikalny na skalę światową. Jest autorskim oprogramowaniem naszych inżynierów i naszej myśli. Po czterech latach pracy jest to system bardzo dojrzały i myślę, że znajdzie zainteresowanie nie tylko w Polsce – mówi w rozmowie z Defence24.pl Roman Musiał. Jak podkreśla prezes zarządu MindMade, system PIK promowany jest również w innych krajach.

W ocenie firmy PIK to pewnego rodzaju “okno na świat”, które pozwala na transmisję znajdujących się w bazach służb danych. – [PIK] przede wszystkim integruje łączność analogową, DMR oraz TETRĘ – czyli wszystkie, które używane są w łączności służb. Pozwala to na prowadzenie bezpośredniej rozmowy między użytkownikami różnych systemów – mówi Roman Musiał.

Jak podkreśla prezes, PIK swoją premierę miał w służbach transportu drogowego. Wzbudziła ona duże zainteresowanie polskich resortów, które – jak zapewnia prezes firmy MindMade – mogłyby zastosować go podczas Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO w Warszawie.

Więcej na poniższym video:

{youtube}aaga7cjkaZ4{/youtube}

Źródło: defence24.pl

O spółce MindMade (mindmade.pl)

Logo firmy MindMade WB GroupMindMade jest polską firmą R&D w grupie WB Electronics, liderem zaawansowanych mobilnych rozwiązań bezprzewodowych dedykowanych komunikacji specjalnej oraz M2M. Działalność obejmuje projektowanie i produkcję urządzeń elektronicznych oraz systemów kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko, wymagający przemysł), jak i powszechny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń