NXDN – alternatywny cyfrowy tranking

NXDN

Wykorzystywanie systemu Kenwood NEXEDGE przez obsługę naziemną tureckich portów lotniczych (TGS – Turkish Ground Services) oraz służby bezpieczeństwa publicznego w hrabstwie Christian w amerykańskim stanie Kentucky to tylko niektóre przykłady wdrożeń cyfrowego systemu trankingowego opartego na protokole NXDN.

NXDN jest to opracowany przez firmy Icom i Kenwood protokół cyfrowej, trankingowej łączności radiowej, zaimplementowany w systemach IDAS Icoma i NEXEDGE Kenwooda. NXDN wykorzystuje podział kanału radiowego w dziedzinie częstotliwości FDMA i może działać w kanałach o szerokości zarówno 12,5, jak i 6,25 kHz. Podobnie jak w przypadku MOTOTRBO i innych systemów DMR oraz APCO P25, w NXDN także zastosowano kodek sygnału mowy AMBE+2. W czerwcu zeszłego roku została publicznie udostępniona specyfikacja techniczna protokołu NXDN.

Na stronie internetowej firmy Kenwood pojawił się obszerny artykuł pochodzący z magazynu Radio Resource, poświęcony NXDN. Zapraszamy do jego lektury w poniższym linku (PDF):

http://nexedge.kenwood.com/Data/pdf/Digital_Radio_low-res_(Q3-12).pdf

Więcej o systemie Kenwood NEXEDGE znajdziesz na stronie: www.nexedge.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń