Nowy system łączności kolejowej między Wałczem i Ulikowem

Masz antenowy łączności kolejowej w Ulkowie

Na trasie Wałcz – Ulikowo został zbudowany nowy system łączności przewodowej i radiowej. Dzięki temu prowadzenie pociągów na tym odcinku stanie się bardziej bezpieczne.

Nowy system zapewni bezpośrednią, ciągłą i pewną łączność między posterunkami ruchu i pociągami oraz umożliwi wprowadzenie nowoczesnego systemu sterowania ruchem kolejowym.

Dotychczasowy system łączności przewodowej i radiowej na odcinku Kalisz Pom. – Ulikowo był przestarzały, natomiast na nieczynnym odcinku między Wałczem i Kaliszem Pom. w ogóle nie istniał. Dla bezpiecznego i nieograniczonego prowadzenia ruchu kolejowego niezbędne było przywrócenie łączności.

Na potrzeby łączności radiowej zostały zabudowane urządzenia radiowe i postawione nowe (lub zmodernizowane dotychczasowe) maszty antenowe. System łączności radiowej będzie pracować na kanałach radiotelefonicznych sieci PKP: pociągowej i ratunkowej oraz drogowej i utrzymania. System zapewni ciągłą i dwukierunkową łączność radiową pomiędzy wszystkimi dyżurnymi ruchu oraz z użytkownikami stacji ruchomych na pojazdach kolejowych.

Zadanie realizowane było przez firmy: PNI Sp. z o.o., KZŁ Bydgoszcz, PYRYLANDIA Sp. z o.o. Profesjonalne Systemy Radiokomunikacyjne.

Wartość zadania – 5 340 800,00 PLN (środki własne PKP PLK S.A.)

Źródło i foto: plk-sa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń