Motorola Solutions dostarczy prawie 2700 radiotelefonów TETRA z szyfrowaniem

policjant-kieruje-ruchem-radiotelefon-tetra

Komenda Główna Policji dokonała ponownego badania i wyboru ofert w przetargu na zakup prawie 2700 radiotelefonów TETRA z szyfrowaniem TEA2. Decyzja o unieważnieniu wyboru oferty została podyktowana wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 22 stycznia br. z powodów formalnych.Ponowna ocena wyłoniła konsorcjum Motorola Solutions jako zwycięzce tego postępowania.

Przypomnijmy, że do przetargu stanęły dwa podmioty: konsorcjum Motorola Solutions z Krakowa i Warszawy oraz Radiopartners. Oferta tej drugiej firmy została wybrana jako zwycięska, jednakże oprotestowana w KIO przez konsorcjum Motorola. Niejasne i nieprecyzyjne przepisy w ustawie o zamówieniach publicznych spowodowały odrzucenie oferty Radiopartners.

Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosi 14.405.342,51 zł brutto, w tym 7.640.000,00 zł na zamówienie podstawowe. Oferta zwycięskiego konsorcjum opiewa na kwotę 10,5 mln złotych brutto. Wygląda więc na to, że w tak atrakcyjnej cenie KGP skorzysta z opcji zakupowej i poza podstawową dostawą 1539 radiotelefonów wraz z zestawami do programowania zakupi również pozostałe 1157 sztuk radiotelefonów w opcji, co w sumie daje nam niespełna 2700 radiotelefonów (dokładnie 2696 sztuk). Planowo pierwsze dostawy miały zostać zrealizowane do 15 marca br., a kolejne do 30 czerwca 2021 roku. Okres udzielonej gwarancji wynosi 60 miesięcy.

Źródło i fot: http://przetargi.policja.pl/zp/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń