Morski Oddział Straży Granicznej z nowymi radiotelefonami ICOM

Radiotelefon-Icom-IC-F3032S_F4032S-1

Głównym zadaniem Morskiego Oddziału Straży Granicznej jest ochrona morskiej granicy naszego kraju, zwalczanie zorganizowanej przestępczości i niedopuszczanie do przemytu ludzi i narkotyków. Na wyposażeniu oddziału znajduje się też wiele jednostek pływających, których zadaniem jest dozorowanie i kontrola ruchu na obszarach morskich.Mają one prawo kontrolować i zatrzymywać inne jednostki pływające. Zdarza się, że biorą również udział w akcjach ratowniczych i wykrywają sprawców zanieczyszczeń środowiska na morzu. Bez sprawnej łączności nie może być mowy o realizacji wszystkich tych zadań.

Firma Icom Polska pod koniec października dostarczyła radiotelefony ICOM IC-F3032S na pasmo VHF do Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Dostawa obejmowała 16 kompletów radiotelefonów wraz z akcesoriami (zestawy nagłowne, dodatkowe akumulatory, pokrowce oraz zestaw do programowania).

Jedną z wielu kluczowych zalet wybranego radiotelefonu ICOM jest najwyższa klasa wodoszczelności i pyłoszczelności IP67, która była kluczową cechą dla Morskiego Oddziału SG. W komplecie z radiotelefonem jest również wodoodporny akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) o pojemności 2300 mAh, który zapewnia nawet do 17,5 godziny pracy w trybie 5x5x90. Przycisk alarmowy może zostać zaprogramowany do generowania alarmu w sytuacjach kryzysowych. Opcjonalne wyposażenie obejmuje też moduł Man Down czy skrambler fonii.

“Cieszymy się, że mogliśmy spełnić wymagania Morskiego Oddziału Straży Granicznej, oferując wysokiej jakości radiotelefon profesjonalny o klasie szczelności IP67, zgodny ze standardem militarnym MIL-STD810G” – powiedział Bartłomiej Mazurek, Menedżer ds. Klientów Kluczowych w Icom Polska.

Czytaj kartę katalogową PDF Icon ICOM-IC-F3032S_F4032S.pdf

Źródło: icompolska.pl

O firmieIcom Polska
Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalnaFirma ICOM Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w kwietniu 2004 roku. Firma wchodzi w skład międzynarodowej grupy VHF Group z siedziba w Oslo, działającej na rynku radiokomunikacyjnym grupującej firmy radiokomunikacyjne z Norwegii, Szwecji, Danii, Polski oraz krajów bałtyckich. ICOM Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce produktów Icom Inc. Japan,producenta profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego, oferując m.in. cyfrowy system trankingowy IDAS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń