Kolejny pozew Motoroli o naruszenie patentów przeciwko Hyterze. Tym razem w Niemczech

radiotelefon Motorola

Chicago – 18 kwiecień 2017 – Motorola Solutions ogłosiła, że złożyła do Sądu Rejonowego w Düsseldorfie w Niemczech skargi o naruszenie patentu przeciwko chińskiej firmie Hytera Communications i niemieckiemu dystrybutorowi – firmie Hytera Mobilfunk.

Wspomniane działania prawne następują po zarzutach o naruszenie patentów wniesionych do Komisji Handlu Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych (ITC) 29 marca br. oraz skarg o naruszenie patentu i przywłaszczenie tajemnic handlowych złożonych 14 marca do Sądu Okręgowego USA dla północnego Illinois. O wcześniejszych epizodach „prawniczej batalii” pisaliśmy już na łamach portalu Radiotech.pl (tutaj i tutaj).

Skargi do niemieckiego sądu domagają się uznania, że urządzenia łączności radiowej firmy Hytera, które wykorzystują funkcję „pseudo-trunking” – naruszają należący do Motoroli patent EP 2 342 851 B1. Motorola Solutions żąda wydania zakazu, który uniemożliwiałby firmie Hytera oferowanie i dostarczanie na terenie Niemiec produktów z funkcją pseudo-trunkingu, jak również wycofania i zniszczenia produktów łamiących prawo oraz różnych odszkodowań.

Mark Hacker – główny radca prawny i dyrektor administracyjny w firmie Motorola Solutions – powiedział: „Dzisiejsze działanie jest kolejnym ważnym krokiem w naszych wysiłkach na rzecz ochrony długoterminowych i znakomitych osiągnięć innowacji firmy Motorola Solutions. Jesteśmy zobowiązani do ochrony naszej cennej własności intelektualnej, w tym naszego – liczącego ponad 4000 patentów – obszernego portfolio, z korzyścią dla naszych klientów, akcjonariuszy, pracowników, partnerów oraz innych udziałowców na całym świecie. Jesteśmy przekonani, iż działania prawne, które podejmujemy na całym świecie będą skuteczne w powstrzymaniu niezgodnego z prawem postępowania Hytery.”

Aktualny stan działań prawnych podejmowanych przeciwko firmie Hytera możemy śledzić na stronie Motoroli Solutions – tutaj. Hytera w marcu odpowiadała na zarzuty Motoroli, wydając komunikaty odnoszące się do stawianych jej zarzutów.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com & własne ; Fot.: własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń