Kolejna partia modemów TETRA dla Energa-Operator

Energa-Operator-logo-budynek

Energa-Operator zamawia kolejną partię modemów TETRA. Tym razem jest to 827 sztuk w ogłoszonym niedawno przetargu – jak informuje portal TetraForum.pl. Przedmiotem zamówienia są modemy radiowe wraz z akcesoriami, pracujące w standardzie ETSI TETRA, przeznaczone do komunikacji elementów sieci elektroenergetycznej sterowanej za pośrednictwem systemu SCADA. Do każdego modemu musi być dołączona przetwornica umożliwiająca zasilenie modemu z 24V DC.

Modemy TETRA są częścią większego projektu budowy sieci Samart Grid w Energa-Operator.Przypomnijmy że w zeszłym roku zamontowała 400 tzw. rozłączników z modemami łączności; w tym roku w sieci ma znaleźć się drugie tyle, a potem jeszcze kolejne 380. W 2019 r. zamontowanych ma zostać 750 sztuk najdroższego sprzętu – tzw. rozdzielnic, a do końca 2020 r. w sieci dystrybutora ma pracować ponad 2,3 tys. urządzeń sterowanych dzięki modemom łączności w systemie TETRA.

Modemy będą eksploatowane w sieci TETRA i środowisku SCADA, eksploatowanym przez ENERGA – OPERATOR. Spółka energetyczna eksploatuje sieć TETRA opartą o system DIMETRA IP 9.0 w paśmie UHF 410-430 MHz. Wykorzystywany system SCADA produkcji firm Mikronika i Apator-ELKOMTECH, wykorzystuje usługi SDS oraz PDS do transmisji danych na potrzeby SCADA. Całość pracuje z szyfrowaniem TEA1.

Obecnie eksploatowane są modemy TETRA Motorola MTM5400. Wykonawca zapewni usługę wsparcia technicznego w czasie wdrażania nowych modemów oraz w okresie dwóch lat od odbioru końcowego systemu, w łącznym wymiarze do 500 h. W ramach świadczenia wsparcia technicznego Wykonawca zapewni dostępność wykwalifikowanego personelu technicznego w dni robocze w godzinach 8-16. W okresie gwarancji Wykonawca zapewni możliwość nieodpłatnej aktualizacji oprogramowania do najnowszej dostępnej wersji, zarówno dla modemów jak i oprogramowania do zarządzania modemami. Oferty należy składać do dnia 21 maja 2019 roku.

Źródło: http://tetraforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń