KARISMA dla krakowskiej Straży Pożarnej

Straz-pozarna-radiotelefon

Firma KARISMA Radiokomunikacja przeprowadzi modernizację i rozbudowę systemów łączności radiowej dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Firma złożyła jedyną ofertę w przetargu na kwotę 400 tys. złotych. Zamówienie obejmuje dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie zdalnie sterowanych siedmiu stacji bazowych systemu radiowego.

Wymagana jest również dostawa i uruchomienie centralnej jednostki sterującej systemem łączności radiowej oraz dwóch konsol dyspozytorskich. Sterowniki stacji bazowych muszą zapewniać sterowanie zarówno analogowymi radiotelefonami konwencjonalnymi, jak i trankingowymi radiotelefonami systemów TETRA, EDACS i DMR różnych producentów.

Radiowe stacje bazowe będą pracowały na kanale powiatowym działa w trybie votingu, polegającym na odbiorze sygnałów z terminali ruchomych przez wszystkie stacje bazowe, przesyłaniu tych sygnałów przez sieć VPN KW PSP do jednostki centralnej, gdzie następuje wybór i przekazanie do odsłuchu sygnału o najlepszych parametrach.

Termin wykonania projektu to 28 grudnia br., tak więc czasu jest mało a zakres dość obszerny.

Źródło: psp.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń