Jedna oferta na łączność radiową i transmisję danych dla GITD

inspekcja-transportu-drugowego

Udało nam się dotrzeć do protokołu z otwarcia ofert w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego (GITD), w przetargu nausługi cyfrowego systemu łączności głosowej oraz transmisji danych. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia opublikowano przetarg z zakładanym budżetem w kwocie aż 4,2 mln złotych. W ubiegłym tygodniu minął termin składania ofert.

Z lektury SIWZ-u można było wywnioskować, że chodziło o ogólnokrajowy system DMR, który ma zapewnić łączność dla 100 (słownie: stu) radiotelefonów przenośnych! Większość osób z branży spodziewała się, że chodzi o usługę dyspozytorską oferowaną przez Nordisk Polska w oparciu o sieć CDMA 2000, a wspomniany DMR jest omyłką pisarską.

Ale ku zdziwieniu wszystkich zainteresowanych, jedyną ofertę w tym przetargu złożyła warszawska spółka MindMade na kwotę 4,06 mln złotych brutto (w ramach dostępnego budżetu na poziomie 4,2 mln zł). Na kwotę tą składa się opłata aktywacyjna (1,845 mln) oraz abonament (2,214 mln zł).

Najprawdopodobniej firma MindMade swoją propozycję oparła na autorskiej Platformie Integracji Komunikacji (PIK), która zapewnia integrację systemów łączności radiowej VHF/UHF, mobilnych systemów komórkowych (GSM, UMTS, CDMA, HSPA+, LTE) oraz systemów łączności dyspozytorskiej (DMR, CDMA GoTa, TETRA i inne). Na razie nie znamy szczegółów technicznych tego rozwiązania, ale zapowiada się dość nowatorski system w skali kraju.

Źródło: własne, GITD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń