ICOM szkoli partnerów z systemu IDAS

Szkolenie partnerów ICOM Polska

24 września 2013 w warszawskim hotelu Witkowski odbyło się szkolenie partnerów ICOM Polska. Na spotkaniu zaprezentowano najnowsze produkty z oferty ICOM IDAS (ang. Icom Digital Advanced System). IDAS to cyfrowy system łączności radiowej oparty o standard dPMR, który wykorzystuje kanał o szerokości 6,25 kHz. Zaprojektowany został w celu przeprowadzenia łatwej i szybkiej migracji z analogowych systemów na cyfrowe. Portal RadioTech.pl miał przyjemność być partnerem medialnym tego wydarzenia.

Bogaty i intensywny program spotkania podzielony został na część teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna obejmowała wprowadzenie do standardu dPMR oraz cyfrowego systemu IDAS. Szczególny nacisk położono na omówienie zestawu funkcji systemu, parametrów i specyfikacji przemienników cyfrowych, radiotelefonów oraz możliwości integracji z zewnętrznymi systemami telekomunikacyjnymi.

Część praktyczna obejmowała prezentację pracy systemu w trybie analogowym, cyfrowym i analogowo-cyfrowym (trybie mieszanym) oraz wywołania grupowe i indywidualne. Radiotelefony ICOM potrafią odbierać sygnały zarówno w trybie analogowym jak i cyfrowym, na pojedynczym kanale oraz automatycznie wybierać tryb odpowiedzi na odebrane wywołanie. Jest to doskonały i ekonomiczny sposób na stopniowe przejście w świat łączności cyfrowej – zależnie od potrzeb i możliwości budżetu.

W dalszej części testowano działanie wiadomości statusowych oraz trybu trankingowego IDAS, który nie posiada dedykowanego kanału kontrolnego. Dzięki temu więcej kanałów jest dzielonych pomiędzy dużą liczbę użytkowników.

Spotkanie było doskonałą okazją do zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń.Eksperci firmy zaprezentowali kompletne portfolio najnowszych radiotelefonów IDAS. Nie mogło także zabraknąć szkolenia z zakresu obsługi różnych rozwiązań dyspozytorskich, które są kompatybilne z systemami firmy ICOM. Uczestnicy byli również pod wrażeniem doskonałej jakości cyfrowego audio.

„ICOM jest firmą, której sukces w dużej mierze zależy od Partnerów, dlatego dużą wagę przywiązujemy do szkolenia oraz podnoszenie kwalifikacji współpracujących z nami firm. Jest to istotna część naszej strategii ekspansji cyfrowego systemu ICOM IDAS na polskim rynku. Myślę, że wszyscy są zgodni, że było to bardzo owocne spotkanie,” powiedział Marcin Piasecki, Dyrektor Zarządzający Icom Polska Sp. z o.o.

“Jestem bardzo zadowolony z działalnością promocyjnej ICOM Polska. Jest to świetna okazja do spotkań z naszymi partnerami twarzą w twarz. Obecnie na rynku istnieje wielu systemów radiowych oraz cyfrowych protokołów, ale IDAS zawsze bierze pod uwagę punkt widzenia użytkownika i nadal będzie dostarczał wysokiej jakości produkty na rynek”, powiedział przedstawiciel z centrali Icom Japan w Osace,Shinya Terasaki,odpowiedzialny za rozwijanie sieci sprzedaży w Europie.

Tekst i foto – Mariusz Waruszewski RadioTech.pl

GALERIA ZDJĘĆ

{gallery}icom-polska-zjazd-partnerow-2013{/gallery}

O firmieIcom Polska (icompolska.pl)
Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalnaFirma ICOM Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w kwietniu 2004 roku. Firma wchodzi w skład międzynarodowej grupy VHF Group z siedziba w Oslo, działającej na rynku radiokomunikacyjnym grupującej firmy radiokomunikacyjne z Norwegii, Szwecji, Danii, Polski oraz krajów bałtyckich. ICOM Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce produktów Icom Inc. Japan,producenta profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń