Hytera wspiera walkę z koronawirusem w Chinach

Radiotelefony-Hytera-lacznosc-radiowa-walka-koronawirus-chiny

W związku z wybuchem epidemii koronowirusa na świecie do chińskiej prowincji Hubei dostarczane są darowizny i wsparcie z różnych państw świata. Firma Hytera– zrobiła krok naprzód, zapewniając niezbędne wsparcie i wyposażając służby medyczne w niezawodną łączność radiową, która wspiera wysiłki w zapobieganiu i kontroli epidemii.

Choroba zakaźna COVID-19, wywoływana przez koronowirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izrealu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, USA, Australii oraz we Włoszech, Niemczech i Francji. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia są podobne do grypy i obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni i zmęczenie.

Już 24 stycznia, w dniu chińskiego sylwestra, zespół Hytera podjął inicjatywę skontaktowania się ze sprzedawcami i pracownikami w całym kraju i powołał krajowy zespół wsparcia awaryjnego, zapewniający bezpłatną pomoc w walce z epidemią wirusa.

W Wuhan, mieście wybuchu epidemii, pracownicy Hytera i lokalni sprzedawcy oddziału Hubei udali się do Towarzystwa Czerwonego Krzyża w Wuhan i szpitala Huoshenshan. Wyposażony w ponad 290 bezprzewodowych urządzeń komunikacyjnych zespół Hytera wszedł do szpitala w pełni świadomy, że istnieje ryzyko zarażenia się wirusem.

hytera-radiotelefon-koronawirus-chiny-lacznosc-radiowa

Na szczęście ich ryzyko się opłaciło. Radiotelefony Hytera, które zostały dostarczone do Towarzystwa Czerwonego Krzyża w Wuhan i Huoshenshan, oferują niezawodną komunikację radiową między odizolowanymi obszarami, co pozwoliło uniknąć infekcji krzyżowej, zapewniając jednocześnie kontynuację opieki nad pacjentem.

Od 24 stycznia, firma Hytera przekazała ponad 2200 zestawów sprzętu radiowego w miastach takich jak: Shenzhen, Chongqin, Szanghaj, Wuhan, Xi’an, Zhengzhou i Chengdu. Zespół wsparcia awaryjnego jest nadal w stanie szybko reagować na prośby, zapewniając niezawodne środki łączności radiowej podczas epidemii koronowirusa.

W związku z podejrzeniem zakażenia koronowirusem w Polsce już 168 osób zostało hospitalizowanych, 932 poddanych kwarantannie domowej, a 7122 objęto nadzorem sanepidu – podało w niedzielę po południu Ministerstwa Zdrowia. Choć warto dodać, iż liczba oficjalnie potwierdzonych zakażeń na razie nie jest duża.

Źródło: hytera.co.uk

Więcej:http://www.hytera-mobilfunk.com/

Hytera logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej: w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II, trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń