Hytera E-pack 100 – innowacyjny, autonomiczny przemiennik mobilny DMR

przemiennik-mobilny-hytera-E-pack100-dmr

Zapewnienie łączności w przypadku dynamicznych misji specjalnych i sytuacji kryzysowych od zawsze było wyzwaniem dla sieci radiowych choćby ze względu na problem z zasięgiem. Dodatkowo, w przypadku sytuacji kryzysowych (ataki terrorystyczne, kataklizmy itp.) istniejące sieci PMR (Private Mobile Network) mogę ulec uszkodzeniu lub zostać wyłączone nie będąc w stanie zapewnić dostępu do usług głosowych. Dla sprawnego działania Służb Bezpieczeństwa Publicznego wymagane jest posiadanie efektywnej i przede wszystkim niezawodnej sieci łączności. Hytera zaprezentowała ostatnio mobilny przemiennik w standardzie ETSI DMR E-pack 100, który jest odpowiedzią na takie potrzeby.

przemiennik-mobilny-hytera-E-pack100-dmr-antena

Urządzenie E-pack 100 firmy Hytera umożliwia stworzenie szybkiego i elastycznego systemu komunikacji w sytuacjach wymagających niezawodnej łączności. Wymaga przy tym minimalnego nakładu pracy przy uruchomieniu i konfiguracji co jest szczególnie ważne w sytuacjach kryzysowych. E-pack 100 działa w oparciu o standard ETSI DMR zapewniając kompatybilność z radiotelefonami w tym standardzie.

przemiennik-mobilny-hytera-E-pack100-dmr-zlacza

Może być wykorzystywany nie tylko jako radiotelefon do wykonywania i odbierania połączeń, ale również do ustanawiania bezprzewodowej mobilnej sieci Ad Hoc do przekazywania głosu. Jedno urządzenie E-pack działa jako:

  • radiotelefon,
  • przemiennik,
  • węzeł sieci.

Topologia-przemiennik-mobilny-hytera-E-pack100-dmr

Lekka (tylko 3.6kg), kompaktowa (295 x 187 x 68 mm) i odporna (zgodnie zIP67) konstrukcja urządzenia E-pack 100 może być noszona wplecaku, zamontowana na pojeździe, na słupie lub na ścianie, copotwierdza przystosowanie tego rozwiązania dokomunikacji mobilnej.

E-pack 100 wyposażony jest w wymienny akumulator o pojemności 185Wh z funkcją szybkiego ładowania (80% w 2 godziny, pełne naładowanie w 3 godziny) oraz zapewnia ok. 10 godzin pracy w cyklu 15/85.

Maksymalna moc z jaką może pracować to 20W z możliwością regulacji. E-pack 100 posiada także wbudowany odbiornik GPS, który umożliwia zdalną lokalizację przemiennika.

Topologia-sieci-przemiennik-mobilny-hytera-E-pack100-dmr

Dodatkowo przemiennik E-pack 100 umożliwia stworzenie bezprzewodowej mobilnej sieci Ad hoc o maksymalnej liczbie 32 węzłó. Sieć Ad hoc nie wymaga konfiguracji przez użytkownika i jest dynamiczna, co oznacza, że węzły E-pack mogą się swobodnie przemieszczać. W przypadku gdy jeden węzeł E-pack oddali się od sieci lub działa nieprawidłowo, głos zostaje automatycznie przekierowany do innego węzła E-pack, gwarantując ciągłość połączenia. Poszczególne E-pack 100 łączą się pomiędzy sobą wykorzystując jedną częstotliwość VHF lub UHF będąc w pełni niezależnymi od sieci IP, radiolinii itp.. Aby zapewnić możliwie największy zasięg, urządzenie E-pack obsługuje wiele rodzajów topologii, na przykład łańcucha, drzewa, gwiazdy i tak dalej.

W przypadku gdy jeden węzeł E-pack oddali się od sieci lub działa nieprawidłowo, głos zostanie automatycznie przekierowany do innego węzła E-pack, gwarantując ciągłość połączenia.

Widmo-topologia-hytera-e-pack100-dmr-przemiennik

E-Pack 100 pracuje opierając się na wybranych technologiach TDMA i FDMA, można jednocześnie korzystać z jednej częstotliwości (simplex) do wykonywania połączeń i przekazywania głosu a także linkowania przemienników, coznacznie oszczędza zasoby częstotliwości.

Dzięki wbudowanemu modułowi GSM możliwe jest także ich linkowanie przy użyciu sieci GSM, jeżeli takowa jest dostępna oraz możliwość „wdzwonienia” się na przemiennik celem komunikacji z użytkownikami będącymi w zasięgu pracy przemiennika.

GSM-polaczenie-Hytera-DMR-e-pack100

Hytera E-pack 100 może także działać w ramach platformy do łączności kryzysowej ES-100. Stanowi on samodzielny, kompletny system szybkiego reagowania oferujący niezawodną komunikację w sytuacjach zagrożenia, takich jak pożary, katastrofy naturalne czy ataki terrorystyczne. System ES-100 zapewnia objęcie zasięgiem sieci w odizolowanych miejscach, takich jak tereny górzyste czy leśne, rozszerza również zasięg sieci w martwych strefach, takich jak stacje metra, tunele, centra handlowe miejsca położone pod ziemią oraz oferuje wsparcie komunikacyjne w razie pożaru, powodzi itp.

Hytera-ES-100

System składa się z:

  • E-center – mobilne centrum dyspozytorskie
  • E-PRAD(G) – mobilne bramy dostępowe E DMR, TETRA i innych
  • E-pole 100 – stacjonarne przemienniki o cechach takich jak E-pack 100 ale przeznaczone do montażu stacjonarnego lub na pojazdach
  • GTW-836C – mobilny przmiennik DMR

Planowana dostępność Hytera ES-100 to druga połowa roku 2019.

Źródło i fot: www.rtcom.pl

RTcom logoDystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom – www.rtcom.pl
Firma dostarcza cyfrowe systemy łączności Hytera jak i analogowe w oparciu o urządzenia HYT. RTcom jest także autoryzowanym partnerem firm Sonic Communications Ltd., TEMCO Japan, Voxtech, LeAntenne, HyTracks oraz LS Elektronik.

Hytera logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II, trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń