Exatel proponuje utworzenie narodowego mobilnego operatora sieci 700 MHz

exatel-logo-kolor

Exatel, ostatni państwowy operator telekomunikacyjny przekazał resortowi Cyfryzacji swoje stanowisko w sprawie konsultacji strategii cyfryzacji – poinformował serwis rpkom.pl. Jedną z kluczowych kwestii jest utworzenie operatora infrastruktury bezprzewodowej na bazie częstotliwości 700 MHz na potrzeby bezpieczeństwa, Internetu Rzeczy i “białych plam”.

Ministerstwo Cyfryzacji zakończyło konsultacje pt.: “Kierunki Działań Strategicznych Ministra Cyfryzacji w obszarze informatyzacji usług publicznych”. Exatel w swoim stanowisku zaleca jak najszybszą integrację wszystkich, należących do administracji publicznej, sieci WAN w celu optymalizacji kosztów, wyeliminowanie nakładających się na siebie projektów oraz scentralizowanie odpowiedzialności i decyzyjności. Budowa jednego Data Centerdla administracji publicznej, powinien być poprzedzony inwentaryzacją wszystkich obecnie wykorzystywanych przez instytucje publiczne Data Center w Polsce.

Exatel zaleca też budowę hurtowego operatora infrastruktury światłowodowej (FTTx) w ramach programu POPC.

Najważniejszym pomysłem, z naszego punktu widzenia, jest przekazanie firmie należącej do Skarbu Państwa pasma co najmniej 10 MHz w ramach przyszłego podziału częstotliwości 700 MHz na bazie której wybudowana zostanie sieć realizująca następujące zadania:

  • Sieć dyspozytorska unifikująca komunikację wszystkich służb na terenie RP;
  • Sieć dla Internetu Rzeczy funkcjonującego w ramach administracji publicznej;
  • Sieć dla użytkowników „białych plam”, których nie udało się zlikwidować w ramach programu POPC.

Źródło: rpkom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń