Dwa nowe wozy dowodzenia i łączności dla PSP

woz-dowodzenia-i-lacznosci-edura-2013

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zakupi dwa nowe wozy dowodzenia i łączności dla komend wojewódzkich w Gorzowie Wielkopolskim i Katowicach. Pojazdy będą wyposażone w zaawansowany sprzęt łączności radiowej, satelitarnej, 3G/4G oraz infrastrukturę IP i system VoIP. Specyfikacja wyposażenia samochodów liczy prawie 60 stron, my skupimy się na urządzeniach łączności radiowej.

Samochody będą wyposażone w dwa maszty teleskopowe rozkładane i składane elektrycznie o wysokości minimum 7 metrów, na których będą zainstalowane anteny bazowe na pasmo 149 MHz o zysku min. 6 dBi., antena dookólna na pasmo 40MHz, jedna antena kierunkowa 149 MHz oraz dookólna na pasmo WiFI 5GHz. Wymagana jest instalacja pięciu radiotelefonów przewoźnych na pasmo VHF, w tym jeden zainstalowany w kabinie kierowcy, dopuszczony do stosowania w sieci PSP i jeden radiotelefon przewoźny na pasmo pracy Lasów Państwowych w zakresie częstotliwości VHF 40 MHz.

Zamawiający wymaga również dostarczenia 10 analogowych radiotelefonów nasobnych, pracujących w paśmie VHF. Wszystkie radiotelefony muszą pochodzić od jednego producenta.

W pojazdach będzie działać Zintegrowany System Łączności (ZSŁ), rozumiany jako specjalistyczne oprogramowanie oraz platforma sprzętowa zapewniająca integrację modułów sterowników radiowych, konsol dyspozytorskich, routerów z funkcją VoIP czy rejestrator korespondencji. ZSŁ musi być oparty o dedykowane rozwiązanie mikroprocesorowe, nie jest dopuszczalne użycie standardowych komputerów PC.

Zamawiający szczegółowo określił też wymagania dotyczące konsol dyspozytorskich, które mają być wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej 19″.

Wadium wynosi 20 000 zł. Oferty należy składać do 12 lipca 2013 r., do godziny 10:00. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania zamówienia do 30 listopada 2013 roku.

Źródło: www.straz.gov.pl/… Fot. RTcom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń