Dostawa Radiowego Systemu Testowego dla WAT

jfw-radiowy-system-testowy

Wojskowa Akademia Techniczna rozpisała przetarg na dostawę Radiowego Systemu Testowego (ang. Transceiver Test System). Najprawdopodobniej chodzi o automatyczny system do testowania radiostacji wojskowych VHF i UHF. Wyszczególniony w specyfikacji zamówieniasystem ma pracować w zakresie 30–3000 MHz i posiadać 9 radiowych portów testowych.

Warto nadmienić, iż WAT ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia w zakresie budowania szyfratora łączności radiowej. W połowie ubiegłego roku zaprezentowano kompleksowy prototyp gotowego Systemu Ochrony Kryptograficznej Łączności Radiowej Związku Taktycznego.

System zapewnia kompleksową ochronę informacji, przesyłanych radiostacjami KF i UKF. Dotyczy to eksploatowanych w Wojskach Lądowych radiostacji UKF Radmor PR4G/F@stnet, Radiostacji KF Harris Falcon II (RF 5800H) oraz CTM RKS8000/RKP8100, przy czym lista ta może zostać rozszerzona o radiostacje lotnicze i morskie firmy Rohde&Schwarz lub o całkiem nowe radiostacje (typu SDR) w przypadku wejścia na wyposażenie Sił Zbrojnych RP.

W skład systemu, który został opracowany wraz z firmą KENBIT, wchodzą Uniwersalne Moduły Kryptograficzne (umożliwiające szyfrowanie strumienia danych z prędkością do 1Gb/s), Indywidualne Interfejsy Radiowe UKF/KF, Stanowisko Organizacji Łączności Radiowej Związku Taktycznego (dla generowania danych dla radiostacji), Stanowisko Generacji i Dystrybucji Kluczy oraz Nośniki Kluczy Kryptograficznych. W 2013 roku planowane jest uruchomienie produkcji systemu. Być może Radiowy System Testowy, który jest przedmiotem przetargu jest częścią planu wdrożeniowego autorskiego rozwiązania kryptograficznego.

Termin składania ofert upływa 22 maja 2013 o godzinie 9:00. Zwycięzca w przetargu będzie miał 14 dni na dostawę od momentu podpisania umowy.

Źródło: wat.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń