ATDI zacieśnia współpracę z Wydziałem Elektroniki WAT

ATDI-wspolpraca-WAT-wydzial-elektroniki

Firma ATDI, lider w dziedzinie planowania radiowego i zarządzania widmem częstotliwości, podpisała umowę o współpracy z Wydziałem Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. W ramach współpracy oba podmioty wyraziły intencję współpracy w dziedzinach dydaktyki i nauki, w szczególności wdrażania do procesu dydaktycznego nowoczesnych narzędzi komputerowych, opracowanych przez ATDI dla wspomagania projektowania systemów bezprzewodowych.

Do koordynowania współpracy został upoważniony Dziekan Wydziału Elektroniki prof. dr hab. inż. Marian Wnuk, który sygnował zawartą umowę. W imieniu ATDI umowę podpisała Pani Agnieszka Slosarska, Prezes ATDI spółka z o.o.

W ramach umowy, zawartej na okres jednego roku, firma ATDI udzieliła WEL WAT nieodpłatnej licencji na pełną wersję narzędzi do planowania sieci radiowych ICS telecom dla celów dydaktycznych. W momencie podpisania umowy uczestniczyli: dr hab. inż. Jerzy Łopatka, prof. WAT – dyrektor Instytutu Telekomunikacji, w którym narzędzia będą wykorzystywane, oraz prof. dr hab. inż. Piotr Gajewski, z którego inicjatywy porozumienie oraz umowa zostały zawarte.

ICS telecom to narzędzie do planowania bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych i zarządzania zakresami częstotliwości. Aplikacja umożliwia i wspiera projektowanie systemów radiowych niezależnie od wielkości pokrywanego terenu (od lokalnych aplikacji do ogólnokrajowych i międzynarodowych). Narzędzie może być stosowane we wszystkich nowoczesnych sieciach radiowych, zarówno stałych, jak i mobilnych, o zakresie częstotliwości od 10 kHz do 450 GHz.

Źródło: ATDI Polska

O firmie ATDI Sp. z o.o. (www.atdi.pl)
ATDI logoATDI została założona w 1991 roku i przez te lata zdobyła olbrzymie doświadczenie w dziedzinie planowania radiowego w różnych dziedzinach niezbędnych do dostarczania globalnych rozwiązań związanych z analizami sieci radiowych i zarządzaniem widmem. Spółka ATDI świadczy również usługi projektowania bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych z użyciem swojego flagowego produktu ICS telecom, który wspiera wszystkie technologie radiowe (LTE, GSM-R, TETRA i wiele innych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń