Airbus sprzedał dział łączności satelitarnej

eutelsat-airbus-defence-and-space

Airbus Group ogłosiła w poniedziałek informację o podpisaniu umowy sprzedaży udziałów francuskiej firmie Apax Partner. Transakcja dotyczy sprzedaży działu komercyjnej łączności satelitarnej.

Jednocześnie Airbus wyjaśnił, że sprzedaż udziałów przedsiębiorstwa była elementem strategii firmy ogłoszonej we wrześniu 2014 roku, w której komercyjny dział łączności satelitarnej nie pasuje do założonej koncepcji. W ciągu kilku najbliższych miesięcy ostatecznie zostanie zamknięta transakcja wraz z odpowiednimi pozwoleniami organów regulacyjnych.

Airbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

Częścią grupy Airbus Defence and Space jest firma Secure Land Communication (SLC) odpowiedzialna za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, Tetrapol oraz technologii P25. Oferuje szeroką gamę rozwiązań dla radiokomunikacji oraz urządzeń dla klientów na całym świecie. Oferta firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jest liderem w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest organem odpowiedzianym w Stanach Zjednoczonych za centra powiadamiania ratunkowego (911) obsługujące rozwiązania VESTA®911 dla obsługi połączeń. Program SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach.

Źródło: reuter.com Fot. Airbus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń