210 mln na modernizacje łączności Policji w 13 miastach

minister-mswia-mariusz-blaszczak

Pod koniec ubiegłego roku szef MSWiA Mariusz Błaszczak przedstawił założenia Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Najważniejszym celem jednogłośnie przyjętej ustawy jest zwiększenie skuteczności działania Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR. Aby go osiągnąć, na przestrzeni lat 2017 – 2020 roku, formacje podległe MSWiA otrzymają w sumie niemal 9,2 mld złotych. Poza inwestycjami budowlanymi i wzrostem wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników służb, kluczową sprawą jest wymiana sprzętu i wyposażenia. Ta kategoria wydatków obejmuje mi.in pojazdy, uzbrojenie, sprzęt informatyczny i łącznościowy oraz wyposażenie osobiste.

W tekście ustawy zawarto zapis mówiący o “modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich z możliwością wykorzystania tych sieci przez inne służby”.

Z kolei bardzo konkretny oddźwięk projektu można znaleźć w planie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na rok 2017, opublikowanym przez Biuro Finansów Komendy Głównej Policji. W pozycji nr 156 zawarto projekt o nazwie “Modernizacja policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA.”

Szacowana wartość projektu to 170,7 mln złotych netto, a więc prawie 210 mln złotych brutto, co daje kwotę ponad 50 mln Euro. Przewidywany termin wszczęcia przetargu nieograniczonego to maj br. Nie znamy bliższych szczegółów planowanego projektu. Być może zbliżające się targi EURPOLTECH 2017 w Gdańsku, będą dobrą okazją do zasięgnięcia języka w tej sprawie.

Źródło: przetargi.policja.pl, mswia.gov.pl Na podstawie projektu ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń