Zmarł Robert Kościesza – właściciel DIGMES

Robert Kościesza DIGIMES

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Roberta Kościeszy – założyciela i właściciela firmy DIGIMES. Robert miał zaledwie 55 lat i był prawdziwym pasjonatem techniki radiowej. Doskonały fachowiec i specjalista w zakresie radiokomunikacji. Bardzo aktywnie działał w branży pomiarowej i nadawczej od początku lat 90. O śmierci ojca poinformowali jego synowie: Maciej i Marcin. Śmierć nastąpiła w środę rano 20 maja 2020.

Robert Kosciesza podczas prezentacji na konferencji RadioEXPO 2017
Robert Kosciesza podczas prezentacji na konferencji RadioEXPO 2017

Robert w roku 2007, opierając się na zdobytym doświadczeniu, założył firmę DIGIMES. Swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną wspomagał dostawców sprzętu i rozwiązań pomiarowych, z którymi związany był od wielu lat.


“Wiadomość o odejściu Roberta była dla mnie ogromnym szokiem. Nasza branża straciła wybitnego fachowca w swojej dziedzinie. Zawsze pogodny, uśmiechnięty i skory do żartów. To właśnie Robert, w jednej z naszych osobistych rozmów w roku 2012, zainspirował i zachęcił mnie do zorganizowania branżowej konferencji radiokomunikacji profesjonalnej. Tak narodziło się RadioEXPO. Robert ze swoją firmą Digimes od samego początku był co roku obecny na naszej imprezie. Bez niego RadioEXPO nie będzie już takie samo.”

Mariusz Waruszewski, RadioTech.pl
Mariusz Waruszewski i Robert Kościesza na konferencji RadioEXPO 2018 w Warszawie
Mariusz Waruszewski i Robert Kościesza na konferencji RadioEXPO 2018 w Warszawie

Robert ma na swoim koncie wiele udanych wdrożeń w technologi rozsiewczej DAB i DVB. Dotychczasowa współpraca DIGIMES z partnerami dała wyniki w postaci bardzo wielu dostaw sprzętu pomiarowego, urządzeń produkcyjnych oraz nadawczych na rynek polski.

Robert Kościesza DIGIMES na RadioEXPO 2019
Robert Kościesza DIGIMES na RadioEXPO 2019
Robert Kościesza podczas dostawy testerów do Komendy Głónej Policji
Robert Kościesza podczas dostawy testerów do Komendy Głównej Policji

Jego kariera zawodowa obfitowała w wiele udanych projektów. Dostarczył bardzo dużą ilość profesjonalnych testerów radiokomunikacyjnych serii R8000 i R9000 DMR/TETRA do wszystkich kluczowych służb oraz przedsiębiorstw w Polsce. Robert Kościesza przeszkolił także szeroką rzeszę specjalistów i ekspertów z pomiarów i techniki radiowej.

Robert Kościesza podczas szkolenia z obsługi testerów radiokomunikacyjnych dla specjalistów z Komendy Głównej Policji
Robert Kościesza podczas szkolenia z obsługi testerów radiokomunikacyjnych dla specjalistów z Komendy Głównej Policji

Od początku działalności DIGIMES nadrzędnym celem firmy było wzorowe utrzymanie sprzedawanych urządzeń. Dbano o ich ciągła aktualizację oraz doskonały poziom obsługi technicznej.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 26 maja br., o godzinie 13.00 na cmentarzu na Marysinie Wawerskim ul. Korkowa 152. Redakcja RadioTech.pl składa wyrazy współczucia najbliższym Roberta.

O firmie DIGIMES (digimes.pl)

Główną działalnością firmy DIGIMES jest sprzedaż oraz usługi montażu i serwisu w dziedzinie techniki pomiarowej i nadawczej. Firma została założona w roku 2007 przez Roberta Kościeszę, opierając się na zdobytym doświadczeniu. Swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną wspomaga dostawców sprzętu i rozwiązań pomiarowych, z którymi związany jest od wielu lat. Dodatkowo firma świadczy usługi wynajmu przyrządów pomiarowych w zakresie sieci analogowych i cyfrowych: TETRA, DMR, GSM/GPRS/EDGE/UMTS, CDMA, EVDO, WLAN, WiFI, WiMAX oraz DAB i DVB T/H.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń