Policja ma nowe testery radiokomunikacyjne

Freedom-R8100-szkolenie-testery-radiokomunikacyjne-Digimes

Komenda Główna Policji otrzymała od firmy DIGIMES partię nowych testerów radiokomunikacyjnych oraz analizatorów anten i kabli. Zamówienie zostało zrealizowane w ramach ogłoszonego przez KGP przetargu pt.: “Zakup wyposażenia serwisowego i pomiarowego sprzętu łączności (177/BŁiI/19/DG/PMP)”. O przetargu informowaliśmy w tym artykule.

Zamówienie podzielono na podstawowe (gwarantowane) oraz opcjonalne. W tym pierwszym znalazło się 9 testerów radiokomunikacyjnych Freedom R 8100 (w wersji podstawowej), 18 analizatorów anten i kabli. Zamówienie opcjonalne to 7 testerów, 6 analizatorów anten i kabli Saluki S3101

Jednym z ważniejszych wymogów było możliwość automatycznego strojenia radiotelefonów DMR Motorola Mototrbo modeli DP3601, DM3601, DP4601, DM4601, DP4801 oraz Hytera DMR (PD 755, PD 785, MD 785, X1e. Testery musiały obsługiwać standard TETRA w tym testowanie stacji bazowych i radiotelefonów trybie trankingowym TMO oraz testowanie radiotelefonów w trybie bezpośrednim DMO.

Wykonawca był zobowiązany do przeprowadzenia warsztatów z zakresu teorii i praktyki pomiarów radiokomunikacyjnych w odniesieniu do urządzeń i instalacji radiowych jak i analizy środowiska (eteru) z uwzględnieniem dostarczonego sprzętu. Celem warsztatu było przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej dla samodzielnego realizowania pomiarów parametrów urządzeń radiowych DMR i TETRA wykorzystywanych w polskiej policji. Po warsztatach każdy z wytypowanych przez policje specjalistów będzie znał charakterystykę podstawowych parametrów radiotelefonów (pomiar mocy nadajnika, zniekształceń w trze nadawczym, czułości odbiornika, stopy błędów) oraz przy analizie widma radiowego.

Wszystkie wymagane funkcjonalności zawiera w sobie tester firmy FREEDOM R8100, którego dystrybutorem na polskim rynku jest firma DIGIMES. W ramach tego samego postępowania firma Digimes dostarczyła też analizatory kabli i anten firmy Saluki.

Freedom-R8100--szkolenie-testery-radiokomunikacyjne-Digimes-Policja

Ponadto testery będą wykorzystywane również do pomiarów i strojenia elementów systemów antenowych, w tym duplekserów i kombinerów antenowych. Policyjni eksperci będą też w stanie ocenić jakość widmową przemienników stacji bazowych TETRA oraz wykrywać i oceniać źródło zakłóceń.

Freedom-R8100--szkolenie-testery-radiokomunikacyjne-Digimes-Policja-Komenda-Glowna

Testery i analizatory antenowego dostarczono do 29 listopada br. Powyżej zdjęcia z przebiegu szkolenia dla przedstawicieli policji.

Źródło: 177/BŁiI/19/DG/PMP http://przetargi.policja.pl/zp/ Fot: Digimes szkolenie dla KGP

O firmie DIGIMES (digimes.pl)

Digimes-Technika Pomiarowa i NadawczaWłaściciel firmy Robert Kościesza aktywnie działa w branży techniki pomiarowej i nadawczej od początku lat 90. W roku 2007 opierając się na zdobytym doświadczeniu założył firmę DIGIMES inwestując własne zaangażowanie oraz środki. Swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną wspomaga dostawców sprzętu i rozwiązań pomiarowych, z którymi związany jest od wielu lat. Główną działalnością firmy jest sprzedaż oraz usługi montażu i serwisu. Dodatkowo firma świadczy usługi wynajmu przyrządów pomiarowych także w zakresie pomiarów sieci analogowych i cyfrowych TETRA, GSM/GPRS/EDGE/UMTS, CDMA, EVDO, WLAN, WiFI, WiMAX oraz DAB i DVB T/H.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń