Żandarmeria Wojskowa będzie miała problem z zakupieniem analogowych radiotelefonów

zandarmeria-wojskowa-przysiega-logotyp

Żandarmeria Wojskowa opublikowała pod koniec kwietnia przetarg na zakup 438 radiotelefonów analogowych pracujących w paśmie VHF. Sprawa jest pozornie prosta, leczradiotelefony które chce zakupić ŻW nie są już produkowane. Niewykluczone jednak, że któryś z dealerów posiada tak duże zapasy tych radiotelefonów w swoim magazynie.

Postępowanie zostało podzielone na cztery części:

  • Część 1: 20 radiotelefonów bazowych,
  • Część 2: 78 radiotelefonów samochodowych,
  • Część 3: 340 radiotelefonów przenośnych,
  • Część 4: 15 zasilaczy sieciowych dedykowanych do radiotelefonu bazowego GM360.

Razem daje to 438 radiotelefonów. Zaoferowany sprzęt musi być dopuszczony do eksploatacji w Wojsku Polskim zgodnie z instrukcją MON nr 75. Wedle naszej wiedzy na liście tej znajdują się radiotelefony Motorola GP340, GP360 i GM360. Szkopuł w tym, że dystrybutorzy w Polsce nie są w stanie zamówić już tych radiotelefonów bo Motorola zaprzestała ich produkcji o czym informowaliśmy wcześniej.

W SIWZ znaleźć można wprawdzie zapis o możliwości zaoferowania produktu równoważnego o parametrach nie gorszych niż opisanych ale w praktyce i tak oznacza to konieczność aby oferowany sprzęt był na liście MON. Tak więc koło się zamyka. Co ciekawe zamawiający zaznaczył iż cena jednostkowa danego radiotelefonu nie może przekroczyć kwoty 3500 zł brutto.

Oferty należy składać do 29 maja br. do godziny 9:00 w siedzibie Zamawiającego, ul. Ostroroga 35 w Warszawie. Na szczęście aukcja elektroniczna nie jest przewidziana. W przetargu wymagane jest wniesienie wadium w wysokości prawie 22 tys. złotych na wszystkie 4 części razem. O wyborze oferenta w 90% zdecyduje cena, zaś w 10% długość okresu gwarancyjnego.

Źródło: ozzw.wp.mil.pl Fot: ŻW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń