Xentia zbuduje system DMR Simulcast dla stołecznej Policji

dmr-simulcast-system-radiowy

Komenda Stołeczna Policji poinformowała o wyborze oferty na budowę systemu DMR w przylegających powiatach. Postępowanie wygrała warszawska firma Xentia, która złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę w drugim etapie przetargu. System obejmie swoim zasięgiem 9 powiatów wokół Warszawy. Umowa ramowa obowiązywać będzie przez 12 miesięcy licząc od dnia jej zawarcia przez strony, a maksymalny termin wykonania dostawy to 40 dni roboczych. Firma Xentia, jest dystrybutorem systemu DMR firmy Leonardo (wcześniej Selex) i w oparciu o to rozwiązanie zostanie najprawdopodobniej zbudowany system dla stołecznej policji.

Przypomnijmy, iż obecnie Policja w powiatach wokół Warszawy nie może korzystać z dobrodziejstw stołecznego sytemu TETRA. Nie pozwalają na to zasięgi systemu. Komunikacja odbywa się w trybie Simplex – bezpośrednio radio do radia – bez pośrednictwa przemiennika. Z racji braku częstotliwości radiowych, które są bardzo pożądanym dobrem rzadkim, policyjni specjaliści zdecydowali o wyborze technologii Simulcast.

Wielostrefowa sieć typu Simulcast używa tej samej częstotliwości na całym obszarze pokrycia, w odróżnieniu od sieci typu Multicast, które wymagają minimum 3-5 kanałów częstotliwościowych (typowo). Taka oszczędność częstotliwości ma niebagatelne znaczenie w czasach kiedy licencje na ich użytkowanie są coraz droższe, a ich uzyskanie coraz trudniejsze. Co istotne w sieciach typu Simulcast nie ma potrzeby skanowania czy manualnej zmiany kanałów – wszystko odbywa się w sposób automatyczny.

Dodatkowo niektóre oferowane na rynku stacje bazowe Simulcast potrafią pracować w trybie odbioru zbiorczego przestrzennego, który zwiększa zasięg aż o 50% w porównaniu do tradycyjnych przemienników DMR dostępnych obecnie na rynku.

Źródło: http://przetargi.policja.waw.pl/zam… Fot.: https://blog.taitradio.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń