Wojsko ma problem z zakupem radiotelefonów analogowych Low band

wojsko-polskie-zolnierz-radiotelefon-motorola

Święto łącznościowca i po świętach, wracamy do prozy życia. A tutaj w wojsku nie jest najlepiej, ponieważ Jednostka Wojskowa 4224 w Wałczu opublikowała zapytanie ofertowe w sprawie zakupu 86 analogowych radiotelefonów i nie otrzymała żadnej odpowiedzi od potencjalnych chętnych. Fakt ten nie jest dziwny dla znawców branży, gdyż chodziło o radiotelefony typu Low band (42–50 MHz), które zostały wycofane z produkcji.

Wojsko chciało zakupić 86 kompletów radiotelefonów Low Band w komplecie z dodatkowym akumulatorem oraz mikrofonogłośnikiem. Zapytanie zostało opublikowane zgodnie z postanowieniami regulaminu udzielania zamówień do kwoty nie przekraczającej 30 000 Euro.

16 lutego 2015 roku firma Motorola Solutions oficjalnie wycofała ze swojej oferty modeleGP340, 360, 380, GM360, CP i CM. W przypadku tych radiotelefonów zaproponowano alternatywę w postaci nowej serii MOTOTRBO. Jednakże wycofane w sierpniu ubiegłego roku modele GP Low band pozostały bez alternatywy. Zastąpienie tych radiotelefonów nie będzie prostą sprawą gdyż sprzęt musi być dopuszczony do eksploatacji w Wojsku Polskim zgodnie z instrukcją MON nr 75. Wedle naszej wiedzy na liście tej znajdują się jedynie wspomniane radiotelefony Motorola GP340, GP360 i GM360. Nie wiemy czy inni producenci oferują sprzęt pracujący w paśmie 42-50 MHz. Podobny problem z zakupem miała niedawno również Żandarmeria Wojskowa.

Źródło: 1rblog.wp.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń