Wojsko kupuje radiotelefony DMR z szyfrowaniem AES-256

Anakonda 2016

Zaopatrujący jednostki wojskowe 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wędrzynie ogłosił zapytanie dotyczące dostawy radiotelefonów DMR.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa:

– 29 radiotelefonów pracujących w zakresie 406-470 MHz;

W zestawie wymagane jest m.in.: blok nadawczo-odbiorczy, antena szerokopasmowa (strojona), klips do pasa, osłona złącza do podłączania akcesoriów, ładowarka jednostanowiskowa szybka (z możliwością podłączenia do instalacji elektrycznej 230V oraz instalacji elektrycznej pojazdu), akumulator Li-Ion oraz mikrofonogłośnik i zapasowy akumulator Li-Ion;

– 7 radiotelefonów w wersji bazowej,pracujących w zakresie 406-470 MHz;

W ukompletowaniu ma znajdować się m.in.: blok nadawczo-odbiorczy, głośnik zintegrowany z blokiem nadawczo-odbiorczym o mocy min. 3W lub zewnętrzny o mocy min. 7,5W (wraz z zestawem montażowym) oraz kabel zasilający.

– 7 kompletów wyposażenia dodatkowego, w skład którego wchodzi zestaw antenowy (czyli antena szerokopasmowa stacjonarna, podstawa/uchwyt montażowy, fider min. 20 m), a także mikrofon biurkowy (opcjonalnie z z klawiaturą DTMF) i zasilacz 230V/50 Hz (ZS10).

Radiotelefony mają obsługiwać analogowy (11K0F3E, 16K0F3E) oraz cyfrowy (zgodny z DMR Tier. II; 7K60F1E) tryb pracy. Dla wersji stacjonarnej wymaga się mocy z zakresu 1 – 25 W, natomiast wersja noszona ma pracować z mocą 1 – 4 W, a znajdujący się w zestawie akumulator ma zapewnić pracę urządzenia (wysoki poziom mocy, cykl 5/5/90) przez minimum 10 godz. w trybie analogowym lub 15 godz. w trybie cyfrowym. Dostarczony sprzęt łączności ma posiadać szczelność zgodnie z normą IP54 oraz spełniać odpowiednie wymagania dotyczące odporności na wstrząsy i drgania oraz pył i wilgotność.

Wojsko wymaga również zapewnienia szyfrowania przesyłanych informacji w oparciu o:

algorytm AES-256 (długość klucza min. 128 bitów) – dla trybów cyfrowych;

– scrambling częstotliwości (dla trybów analogowych).

Sprzęt radiokomunikacyjny ma być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 r., a wykonawca ma udzielić nie mniej niż 24 miesiące gwarancji oraz zapewnić pełną obsługę serwisową w okresie jej trwania. Zamawiający wymaga również dostarczenia po 2 zestawy do programowania radiotelefonów w wersji przewoźnej i przenośnej (kompatybilne z Windows 7).

Oferty cenowe można przesyłać do 12 kwietnia br., do godziny 12. Wymagany termin realizacji to 31 maj. Kryterium oceny ofert jest cena.

Źródło: 45wog.wp.mil.pl ; Fot.: 45wog.wp.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń