Metro Warszawskie kupuje tester radiokomunikacyjny DMR/TETRA

Wilanowska-metro-warszawskie

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na dostawę analizatora systemów radiokomunikacyjnych. Metro jest użytkownikiem zarówno cyfrowych, jak i analogowych systemów łączności radiowej. W drugiej nitce metra wdrożono system TETRA(9 kanałów) i analogowy VHF(4 kanały). W późniejszym terminie, z racji bezwzględnych wymogów służb ratunkowych i porządkowych, dodano jeszcze trzy systemy VHF — po jednym dla Komendy Stołecznej Policji (5 kanałów),Państwowej Straży Pożarnej (2 kanały) i Meditransu (1 kanał) oraz EDACS (32 kanały) i TETRA (9 kanałów) dla KSP.

Przedmiotem zamówienia jest analizator systemów radiokomunikacyjnych do systemów radiowych AM i FM. Tester musi umożliwić przeprowadzenie testów dupleksowych i simpleksowych dla zakresu częstotliwości od 10 MHz do 2,7 GHz takich jak: pomiar mocy, pomiar częstotliwości, pomiar czułości odbiornika, pomiar dewiacji oraz pomiar poziomu zniekształceń audio.

Do celów szybkiego i sprawnego diagnozowania usterek oraz dla efektywności przeprowadzanych pomiarów i bieżącego serwisowania urządzeń analogowych i cyfrowych (w paśmie VHF i w systemie TETRA) niezbędne są następujące funkcje:

  • Pomiar TETRA zgodnie z ETSI EN 300 394-1 – stacje bazowe i radiotelefony w trybie trankingowym i DMO,
  • Automatyzacja pomiarów i strojenia terminali TETRA za pomocą skryptów dedykowanych,
  • Autoryzowany przez firmę Motorola skrypt Autotestu do strojenia radiotelefonów serii MTP850używanych w celu prowadzenia pociągów,
  • Wbudowany Tracking Generator – generator śledzący,
  • Audio Analyzer – analizator audio do pomiarów wzmacniaczy audio,
  • DMR MOTOTRBO ETSI 102-361 – obsługa terminali DMR Motorola,
  • Autotest II for DMR Radio Systems – automatyzacja pomiarów i strojenia radiotelefonów DMR,
  • DMR Repeater Autotest Software – pomiary i strojenie stacji bazowych DMR,

Zwycięzca przetargu ma udzielić 5 letniej gwarancji rozszerzonej z coroczną kalibracją w serwisie producenta. Gwarancja rozpocznie się z chwilą odbioru analizatorów przez Metro Warszawskie.


Oferty należało złożyć do dnia 31 października br. W przewidzianym terminie wpłynęły dwie oferty:

  • DIGIMES za kwotę 227 550,00 zł brutto.
  • MERATRONIK za kwotę 579 182,40 zł brutto.

Przewidziany budżet zamawiającego wyniósł 590 400 zł brutto. Kryterium wyboru będzie w całości cena, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów zawartych w specyfikacji. Zamówienie ma być wykonane do 22 grudnia 2016 r. Przed złożeniem ofert należało wnieść wadium w wysokości 4800 zł.

Źródło: zamowienia.metro.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń