Syreny digitex ostrzegają polskich żołnierzy w Afganistanie

syreny-alarmowe-digitex.jpg

Firma Platan, producent systemów ostrzegania, alarmowania i łączności wdrożyła system syren alarmowych DSE w polskiej bazie wojskowej w Ghaznii w Afganistanie. Nad większością polskich baz rozpostarty jest elektroniczny parasol ochronny, w którego skład wchodzi sterowiec zawieszony wysoko nad bazą. Wyposażony jest on w nowoczesny systemy obserwacyjne, dzięki którym wiadomo co dzieje się wokół bazy w promieniu wielu kilometrów.

System obserwacji połączony jest z systemem ostrzegania i alarmowania. Syreny digitex DSE-1800S (1800 W) służą do generowania alarmów oraz przekazywania komunikatów głosowych żołnierzom znajdującym się w bazie. System powiadamia o wszystkich rakietach wycelowanych i odpalonych w kierunku bazy, dając czas żołnierzom na ucieczkę do schronów.

W tym miejscu warto dodać, że łączność radiową w bazach zapewnia specjalna wersja systemu TETRA, przystosowana do pracy w trudnych warunkach.

Na antenie TVN Turbo wyemitowano odcinek serii Afganistan: Dziewiąta zmiana. Na poniższym filmie pokazano działanie systemu alarmowania i powiadamiania (od 10:04 minuty filmu).

Kliknij na obrazek aby obejrzeć film.

Kliknij na obrazek aby przejść do filmu: Afganistan - Dziewiąta zmiana , odcinek 4

http://tvnplayer.pl/programy-online/afganistan—dziewiata-zmiana-odcinki,525/odcinek-4,S00E04,14994.html

Źródło i fot: tvnplayer.pl

O firmiePlatan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń