Toruńska Straż Pożarna modernizuje swoją łączność

straz-torun-komenda-miejska

Komenda Miejsca Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu ogłosiła przetarg na modernizację systemu łączności i powiadamiania jednostek PSP w Toruniu. Projekt jest podzielony na pięć części. W ramach zamówienia dostanie dostarczony i uruchomiony system łączności radiowej wraz z niezbędną infrastrukturą sieci teleinformatycznej. Architektura zamawianego systemu ma działać w oparciu o technologie IP poprzez sieć OST112 oraz sieć VPN toruńskiej komendy.

W ramach zamówienia zostaną dostarczone konsole dyspozytorskie (3 zestawy), wyniesione radiotelefony bazowe DMR (3 zestawy), przełączniki sieciowe, maszty antenowe (wraz z montażem) oraz radiotelefony bazowe (9 sztuk).

W ramach modernizacji systemu łączności zaplanowana jest dostawa, instalacja, konfiguracja i uruchomienie systemu powiadamiania jednostek PSP. System dyspozytorski ma w jednej platformie sprzętowej integrować obecnie dostępne środki łączności radiowej, a w przyszłości inne środki łączności, które mogą być wykorzystane przez SK KM PSP w Toruniu.

Oferowany System ma między innymi mieć możliwość obsługi i posiadać:

• możliwość podłączenia konsol dyspozytorskich,
• moduł radiotelefonów analogowo – cyfrowych w standardzie DMR,
• możliwość podłączenia analogowo – cyfrowych radiotelefonów,
• obsługę telefonii VoIP, co najmniej w standardzie SIP, IAX.
• inne interfejsy (zaoferowane przez Wykonawcę),
• możliwość podłączenia systemu radiowęzła,
• możliwość podłączenia systemu wyświetlaczy DWA

Zadanie ma być wykonane do 29 listopada 2019 roku. Oferty można składać do 12 sierpnia br. O wyborze zdecyduje cena (60%), okres gwarancji i serwisu (20%), oraz koszt serwisu pogwarancyjnego (20%).

Źródło: http://www.kmpsptorun.binp.info/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń