Stołeczna Policja chcę zakupić 4200 radiotelefonów TETRA i DMR w ciągu roku

policjant-radiotelefony-zabezpieczenie-pochodu

Komenda Stołeczna Policji ogłosiła kolejny przetarg na zawarcie rocznej umowy ramowej. Po akumulatorach przyszedł czas na na radiotelefony. Ta forma zakupów jest bardzo wygodna dla zamawiającego. Może zostać zamówiona tylko część asortymentu podanego w SIWZ. W dodatku partię zamawianego sprzętu można podzielić na kilka mniejszych dostaw. Ponadto w finalnej umowie wykonawczej oferencie muszą zaoferować ceny nie gorszę niż w umowie ramowej. W związku z tym dochodzi jeszcze dodatkowa rywalizacja pomiędzy oferentami, co może się przełożyć na jeszcze niższe ceny dla kupującego z jednej strony i niemal minimalnych marże dla sprzedającego z drugiej. Jeśli doliczyć do tego ryzyko kursowe to biznes z takiej umowy ramowej może być bardzo ryzykowny dla sprzedającego, lub wręcz nieopłacalny.Po tych wstępnych przemyśleniach wróćmy jednak do istotny samego przetargu.

Stołeczni policjanci obiecują, że zakupią bardzo pokaźną ilość radiotelefonów. Mowa jest aż o liczbie prawie 1900 sztuk TETRA (Zadanie nr 1) oraz 2300 radiotelefonów DMR (Zadanie nr 2). Przy czym zaznaczone jest, że Zamawiający dokonywał będzie zakupów radiotelefonów w ramach umów wykonawczych w ilościach i typach wynikających z rzeczywistych potrzeb. Przy czym łączna wartość udzielonych zamówień nie przekroczy kwoty dostępnego budżetu, który poznamy przy otwarciu ofert. Policja chce zawrzeć umowy ramowe z trzema oferentami, których każdorazowo będzie zapraszać do składania ofert w odpowiedzi na konkretne zapytanie.

Zdecydowana większość wymaganych radiotelefonów TETRA (TYP 1 – 996 sztuk) to standardowo wyposażone radiotelefony przenośne z dwoma akumulatorami. Szczegółowe wymagania obejmują dostawę mikrofonogłośnika (TYP 2 – 500 sztuk) z gniazdem słuchawkowym typu JACK (3,5 mm) wraz z dołączoną słuchawką douszną. TYP 3 to radiotelefon kamuflowany (150 sztuk) zawierający pętle indukcyjną z mikrofonem i przełącznikiem PTT. TYP 4 (150 sztuk) to standardowy radiotelefon przewoźny z GPS i współpracujący z warszawskim policyjnym systemem TETRA (Motorola Dimetra IP v. 3.8). TYP 5 (50 sztuk) to również radiotelefon przewoźny ale z oddzielnym panele sterowania. TYP 6 (50 sztuk) to radiotelefon biurkowy z przyskiem PTT i zewnętrznym akumulatorem 12V/12Ah.

Zamawiający informuje, iż posiada następującą flotę radiotelefonów pracujących w systemie TETRA: Motorola MTP300, Motorola MTP700, Motorola MTP800, Motorola MTP850, Motorola MTM300, Motorola MTM700, Motorola MTM800E. Ponadto Zamawiający dysponuje keyloaderem Motorola KVL3000.

Odnośnie Zadania 2 to większość stanowią standardowe radiotelefony przenośne DMR (TYP 7 – 1100 sztuk) z anteną dwupasmową VHF/GPS oraz dwoma akumulatorami, gwarantującymi pracę przez minimum 14 godzin przy proporcjach nadawanie/odbiór/stan gotowości wynoszącymi odpowiednio 5%/5%/90%. TYP 8 to radiotelefony z mikrofonogłośnikami (602 sztuki). TYP 9 to 200 sztuk radiotelefonów kamuflowanych. TYP 10 to radiotelefony przewoźne w planowanej ilości 200 sztuk, TYP 11 (54 sztuki) do montażu rozdzielnego oraz TYP 12 (150 sztuk) to również przewoźne modele z mikrofonem biurkowym i zewnętrznym akumulatorem.

Wymagane wadium wynosi dla TETRA 50 tys zł a dla DMR 40 tys zł. Termin składania ofert mija 30 maja br, o godzinie 13:00. Ocena ofert zostanie dokonana w oparciu o kryterium ceny (70%) oraz okresu gwarancji (waga 30%).

Źródło i SIWZ (WZP-378/16/23/Ł): przetargi.policja.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń