Sprint wyłącza sieć iDEN w USA

Logo Sprint

Amerykański operator komórkowy Sprint poinformował, że z końcem czerwca wyłączy sieć iDEN (Integrated Digital Enhanced Network). Jest to sieć ruchomej komunikacji radiowej łącząca zalety telefonii komórkowej i łączności trankingowej. Sprint jest jednym z jej głównych operatorów. Wyłączenie sieci zostało zapowiedziane przez firmę już w zeszłym roku.

iDEN przestanie działać 30 czerwca br. i po tym terminie nie będą już obsługiwane żadne połączenia głosowe, w tym alarmowe (911), ani transmisja danych. Zaraz potem Sprint rozpocznie demontaż swojego sprzętu oraz likwidację łączy pomiędzy stacjami bazowymi.


Wyłączenie iDEN stanowi część planu firmy Sprint zmierzającego do przejścia na kolejną generację sieci. Dotychczasowi użytkownicy iDEN zostaną przeniesieni do opartej o CDMA usługi Direct Connect, oferującej funkcję push-to-talk (PTT). Operator poinformował, że do użytkowników wysłano już odpowiednie listy i powiadomienia e-mail, a także wiadomości tekstowe.

“Te powiadomienia mają w założeniu dać użytkownikom więcej niż wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie swojej migracji,” powiedział Bob Azzi, starszy wiceprezes ds. sieci w firmie Sprint. “Jest to szczególnie ważne dla służb bezpieczeństwa publicznego, ratowników, pracowników opieki zdrowotnej i innych, którzy polegają na tej usłudze przy ratowaniu i ochronie ludzkiego życia. Stanowczo ponaglamy użytkowników, aby dokonali migracji teraz, zamiast czekać na ostatnią chwilę.”

Użytkownicy, którzy przejdą na Direct Connect firmy Sprint, skorzystają z trzykrotnie większego zasięgu działania usługi PTT niż w iDEN, bezpośredniej łączności z krajami Ameryki Łacińskiej oraz możliwości transmisji danych, jakie daje system 3G.

Źródło:www.radioresourcemag.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń