Siltec i DGT zintegrują łączność bydgoskiej Policji

siltec-dgt-konsola-dyspozytorska-policja-bydgoszcz

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy ogłosiła wczoraj zwycięzcęprzetargu na dostawę i uruchomienie platformy telekomunikacyjnej. Celem projektu jest scalenie wszystkich dostępnych na stanowiskach kierowania środków łączności stacjonarnej (w tym telefonii IP) i radiowej oraz umożliwienie ich obsługi na konsolach dyspozytorskich. Przy tej okazji policja ma zamiar również wymienić analogowe radiotelefony na cyfrowe DMR. Szczegóły przetargu dostępne są w artykule: Policja w Bydgoszczy zamawia platformę łączności za 19 milionów.

W przetargu wpłynęły trzy oferty o poniższej wartości brutto:

  • Konsorcjum Siltec (lider) i DGT (członek)15 928 163, 56 zł

  • MCX22 630 770, 00 zł

  • Konsorcjum Nexrad Telecom, Aksel, Nowatel,Logon18 538 469, 16 zł

Następnie po weryfikacji ofert wszystkich trzech oferentów zaproszono do udziału w aukcji elektronicznej. Firma MCX nie nie skorzystała z zaproszenia i nie wzięła udziału w aukcji. Ostateczna klasyfikacja ofert po przeprowadzeniu aukcji elektronicznej przedstawia się następująco:

  • Konsorcjum Siltec i DGT14 190 000 zł – wynik: I miejsce z oceną 100 pkt.

  • Konsorcjum Nexrad Telecom, Aksel, Nowatel,Logon14 200 000 zł – Wynik II miejsce z oceną 99.88 pkt.
  • MCX22 630 770, 00 zł – III miejsce – 0 pkt.

Oferta konsorcjum Siltec i DGT została wybrana jako najkorzystniejsza zgodnie z kryteriami SIWZ. Czas realizacji projektu to 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Źródło: KWP Bydgoszcz

Siltec Sp. z o.o.SILTEC Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1982 roku. Firma dostarcza klientom w kraju i za granicą niezawodne, cieszące się zaufaniem produkty i usługi: wyposażenie służące do ochrony informacji niejawnych i wrażliwych, agregaty prądotwórcze małej i dużej mocy oraz rozwiązania specjalne (w tym również systemy łączności radiowej) dla resortów mundurowych i instytucji centralnych państwa. Spółka zatrudnia obecnie około 120 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń