RADMOR gotowy dostarczyć łączność dla Obrony Terytorialnej

radmor-radiostacja-taktyczna-pro-defence-2016

Na niedawno zakończonych targach Pro Defence, firma RADMOR (w ramach grupy WB) zaprezentowała ofertę systemów łączności radiowej, które zgodnie z deklaracjami producenta, zapewniają zarówno możliwość komunikacji wewnątrz oddziałów Obrony Terytorialnej, jak i współpracy z wojskami operacyjnymi. Radiostacje wytwarzane przez należącą do Grupy spółkę RADMOR są dostarczane do Sił Zbrojnych około dwudziestu państw.

Grupa WB Electronics od kilkunastu lat dostarcza polskiej armii środki łączności, systemy kierowania ogniem czy bezzałogowce, a jej rozwiązania cieszą się powodzeniem również na rynkach eksportowych, także poza Europą. W trakcie targów Pro Defense spółka zaprezentowała ofertę systemów łączności przygotowaną z myślą o nowo formowanych oddziałach Obrony Terytorialnej.

W ramach indywidualnego wyposażenia żołnierzy i oddziałów oferowane są radiostacje przenośne: typu 3501, 35010 oraz programowalne typu 3509. Pierwsze dwa systemy miałyby trafić na szczebel drużyny i plutonu. Z kolei większe pododdziały, czyli kompanie, a także plutony miałyby w ramach oferty Grupy WB otrzymać w pełni programowalne radiostacje 3509, należące do rodziny 350x.

“Oferujemy całe spektrum łączności, które umożliwi działanie Obrony Terytorialnej Kraju i współdziałanie Obrony Terytorialnej z Siłami Operacyjnymi.” – powiedział Zbigniew Furman, Sales & Marketing Director spółki RADMOR, należącej do Grupy WB.

Radiostacja typu 3509 posiada oprogramowanie w postaci waveformu zapewniającego możliwość budowy sieci wymiany danych IP za pomocą środków radiowych. Dysponuje ona też wbudowanymi zabezpieczeniami transmisji – COMSEC, NETSEC, TRANSEC, które mają chronić przekazywane dane przed przechwyceniem przez przeciwnika.

Do każdej z trzech radiostacji proponowane są zestawy przewoźne. W wypadku radiostacji typu 3509 zestaw taki składa się z adaptera, umożliwiającego podłączenie do sieci IP oraz wzmacniacza o mocy 50 W. Jak podkreśla Zbigniew Furman, Grupa WB jest zdolna do dostarczenia nowo formowanym jednostkom obrony terytorialnej pełnego spektrum systemów łączności, opierając się na rozwiązaniach, które już są używane przez Wojsko Polskie.

{youtube}muoge_I25Cc{/youtube}

Źródło: Defence24.pl

O firmie (www.radmor.com)

Logo Radmor S.A. Grupa WBRADMOR S.A. jest głównym dostawcą urządzeń łączności ultrakrótkofalowej dla Wojska Polskiego oraz dostarcza swoje radiostacje do kilkunastu państw. Aktualna oferta obejmuje kilka odmian radiostacji taktycznych. Firma jest też dostawcą rozwiązań łączności analogowej oraz cyfrowej TETRA i DMR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń