PROFKOM zakończył wdrażanie systemu ConSEL dla pogotowia w Olsztynie

Pogotowie-cyfrowy-system-radiowy-mototrbo-profkom

Firma PROFKOMzakończyła wdrażanie cyfrowego systemu łączności dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Dyspozytornia WSPR w Olsztynie, która obejmuje swym zasięgiem całe województwo warmińsko-mazurskie, eksploatuje cyfrowy system łączności radiowej MOTOTRBO, który współpracuje z systemem dyspozytorskim ConSEL firmy Aksel.

W skład systemu do tej pory wchodziły dwie konsole dyspozytorskie, obsługiwane przez dyspozytorów wysyłających Zespoły Ratownictwa Medycznego w rejonach „Zachód” i „Centrum”. Do konsol podłączonych było 10 radioserwerów sterujących wyniesionymi radiotelefonami Motorola DM3600 oraz 3 przemiennikami DR3000 pracującymi w trybie IP Site Connect.

W ramach zadania należało rozbudować system łączności o dwie konsole radiowe. Jedną dla rejonu „Wschód” oraz jedną zapasową, mogącą zastępować każdą z konsol. Do istniejącego systemu łączności należało włączyć 12 dodatkowych radioserwerów, w tym 3 podłączone jednocześnie do trzech konsol, zapewniając łączność ze śmigłowcami LPR na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego z funkcją RSSI.

Na tym zakończył się etap pełnej migracji do łączności cyfrowej. Od teraz wszystkie zespoły wyjazdowe oraz dyspozytorzy CPR wykorzystują w pełni jej zalety. Brak szumów, tajemnica korespondencji, polepszone zasięgi, tryb IPSC, dłuższa praca na akumulatorze, wywołania indywidualne – to tylko niektóre z zalet nowego systemu. Należy zwrócić szczególną uwagę na aplikację ConSEL – najlepsze, profesjonalne i stabilne narzędzie do zarządzania tak dużym systemem. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz możliwości szybkiego odsłuchu korespondencji aplikacja jest niezwykle przyjazna dla użytkowników. Funkcja porównywania poziomów odbieranego sygnału radiowego (RSSI) i pełnej rejestracji korespondencji to dodatkowe zalety wdrożonego rozwiązania.

Więcej o systemie dyspozytorskim ConSEL na stronie www.consel.pl

Źródło: PROFKOM

O firmie PROFKOM (profkom.olsztyn.pl)

profkom-profesjonalna-aparatura-radiokomunikacyjnaProfesjonalna Aparatura Radiokomunikacyjna PROFKOM jest firmą działającą od 1992 roku. Specjalizuje się w systemach łączności przewodowej i bezprzewodowej (telekomunikacja iradiokomunikacja). Wykonuje prace instalacyjne, w tym także wysokościowe. Kompleksowo dostarcza i wdraża do eksploatacji specjalistyczny sprzęt do systemów łączności. Wyposaża również Centra Powiadamiania Ratunkowego. Więcej o firmie na stronie: profkom.olsztyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń