Prawie 6 mln złotych na nowe radiotelefony dla Służby Więziennej

sluzba-wiezienna-wartownik-radiotelefon

Pojawiła się oferta w przetargu na dostawy nowych radiotelefonów dla Centralnego Zarządu Służby Więziennej, na realizację którego przygotowanych jest prawie 6 mln złotych. Funkcjonariusze SW mają otrzymać 203 sztuk radiotelefonów przewoźnych, 1818 sztuk radiotelefonów przenośnych w komplecie z antenami, bateriami, klipsami, ładowarkami do baterii jedno- i sześciostanowiskowych, a także kablami do programowania wspomnianych radiotelefonów. Sprzęt łączności ma pracować w CSŁR SW (Cyfrowym Systemie Łączności Radiowej Służby Więziennej) opartym na oprogramowaniu dyspozytorskim Consel.

Swoją ofertę złożyła konsorcjum, stworzone przez Teltronik Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźle i Aksel Sp. z o.o. z Rybnika. Zaproponowana przez obie firmy cena dostaw urządzeń oraz wykonania wskazanych usług ma wynieść 5863515, 78 zł. Zaoferowano również okres 60-miesięcznej gwarancji, a także wydajność akumulatorów wynoszącą 29 godzin. Oferta mieści się w przewidzianym przez SW budżecie.

SW przewiduję realizację dostaw radiotelefonów w terminie 60 dni od zawarcia samej umowy z potencjalnym wykonawcą. Jednocześnie, realizacja usług dodatkowych w ramach przetargu ma nastąpić w terminie do 30 listopada bieżącego roku. Jako kryteria oceny, przyjęta została cena (60 proc.), termin udzielonej gwarancji na urządzenia (20 proc.) oraz wydajność oferowanego akumulatora do radiotelefonu przenośnego (20 proc.). Wskazuje się jednocześnie, że SW może skorzystać z prawa opcji, które może polegać na zwiększeniu o 100 proc.liczby radiotelefonów przenośnych i przewoźnych oraz ładowarek.

Dostarczony sprzęt musi być zgodny z standardem ETSI DMR Tier II, zgodnym zETSI TS 102361. Radiotelefony mają oczywiście mieć możliwość współpracy zSystemem Łączności Radiowej Jednostek Organizacyjnych Służby Więziennej opartym ooprogramowanie dyspozytorskie Consel. Dostarczone radiotelefony przewoźne iprzenośne, muszą posiadać możliwość pracy w trybie bezpośrednim zwykorzystaniem dwóch szczelin w trybie cyfrowym DMR. Nowe radiotelefony mają umożliwiać pracę w trybie cyfrowym DMR oraz analogowym.

Sprzętmusi współpracować z używanymi przez Służbę Więzienną, konwencjonalnymi radiotelefonami analogowymi Motorola typ GP serii 300 iHytera typ PD i MD serii 700 oraz w trybie cyfrowym zradiotelefonami DMR produkcji Motorola MOTOTRBO typ DM i DP serii 4000e. Ze względu na specyfikę miejsca użytkowania, SW zaznaczyła, iż technologia radiotelefonów przenośnych musi umożliwiać łączność w miejscach trudno dostępnych. Poszukiwane urządzenia radiowe muszą być wyposażone w odbiornik GPS/GLONASS oraz moduł Bluetooth, a także spełniać normy MILITARY STANDARDS 810 E.

Źródło: infosecurity24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń