Policja doposaża się w sprzęt łączności do pracy w kamuflażu

kamuflowana hytera x1e akcesoria

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg dotyczący zakupu noszonych radiotelefonów kamuflowanych DMR.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa:

w ramach zamówienia podstawowego (gwarantowanego): 80 kompletów radiotelefonów

kamuflowanych DMR oraz dwóch kompletów do programowania i strojenia radiotelefonów;

w ramach zamówienia opcjonalnego: do 40 kompletów radiotelefonów kamuflowanych DMR oraz dwóch kompletów do programowania i strojenia radiotelefonów.

Mają to być radiotelefony posiadające moduł bluetooth z możliwością nierozgłaszania obecności po sparowaniu, a także wbudowany wyświetlacz, klawiaturę i odbiornik GPS. Maksymalne wymiary obudowy to 120x60x26mm (z akumulatorem, bez anteny, bez pokręteł i gniazd). Sprzęt ma pracować w paśmie VHF i obsługiwać TDMA (wielodostęp z podziałem czasowym). Policja wymaga również minimalnej odporności obudowy na pył i wodę IP57.

W ukompletowaniu radiotelefonu noszonego mają się znajdować:

– 2 akumulatory LiJon

– antena VHF min. 160-174;

– ładowarka sieciowa;

– słuchawki przewodowe douszne z mikrofonem (opcjonalnie, dodatkowo punktowane).

Zamawiający wymaga również kompatybilności wstecznej w ściśle określonym zakresie z następującym sprzętem użytkowanym przez Policję: Motorola DM3601, DM4601, DP3601, DP4601, Hytera MD785G, PD785G, X1e, X1p, radiotelefony pracujące w trybie analogowym z modulacją F3E (11K0F3E) w paśmie VHF, stacje retransmisyjne Motorola DR3000, SLR5500, Hytera RD985.

Składając ofertę wykonawca powinien wpłacić wadium w wysokości 5 tys zł oraz wykazać wykonanie w okresie ostatnich 3 lat co najmniej jednego zamówienia, które polegało na dostarczeniu w ramach jednej dostawy co najmniej 50 radiotelefonów DMR lub dostarczeniu w ramach jednej dostawy radiotelefonów DMR na kwotę minimum 70 tys. zł brutto. Dodatkowo Policja wymaga również wpłacenia – przez firmę realizującą dostawę – zabezpieczenia należytego wykonania umowy (10% wartości brutto części podstawowej). Z pozostałymi wymaganiami dotyczącymi strony formalnej, jak i ze specyfikacją techniczną można zapoznać się w dokumentacji przetargowej.

Kryteria oceny ofert to w 60% cena, 20% okres gwarancji oraz w 20% wyposażenie dodatkowe. Minimalna wymagana gwarancja – wyłączając z tego akumulatory – to 3 lata. Za jej przedłużenie o 12 msc. otrzymać można dodatkowe 10 pkt., a o 24 msc. – 20 pkt. W ramach kryterium wyposażenia dodatkowego – 20 pkt. można otrzymać za zaoferowanie słuchawek przewodowych dousznych z mikrofonem (jak do smartfona), powszechnie znanych producentów wraz z adapterem umożliwiającym podłączenie ich do dostarczonego radiotelefonu (jeżeli to konieczne).

Oferty można składać do 30 lipca br. do godz. 10. Publiczna sesja otwarcia ofert odbędzie się pół godziny później. Zamówienie podstawowe ma być wykonane nie później niż do 30 listopada br., natomiast zamówienie opcjonalne nie później niż do 21 grudnia. Do 30 listopada Policja ma czas na podjęcie decyzji czy korzystać z prawa opcji, po tym terminie dodatkowe zamówienie będzie wymagać akceptacji wykonawcy.

Źródło: przetargi.policja.pl ; Fot.: Radkom Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń