PKP Intercity ogłosiło zapytanie o informacje dotyczące zakupu 1500 radiotelefonów noszonych

fot. PKP IC_B.Banaszak _10

Spółka PKP Intercity chce uzyskać informacje dotyczące dostawy radiotelefonów noszonych wraz z niezbędnym osprzętem oraz usługą serwisowania. Sprzęt łączności ma posiadać bezterminowe świadectwo dopuszczenia wydane przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK). Ogłoszone zapytanie o informacje może być wstępem do negocjacji lub przygotowania przetargu.

Przedmiotem zapytania o cenę jest:

– radiotelefon noszony wraz z akumulatorem – 1500 szt.

– ładowarka biurkowa jednostanowiskowa – 1500 szt.

– zapasowe akumulatory – 1500 szt.

– pokrowiec skórzany wraz z regulowanym pasem nośnym oraz pasem unieruchamiającym kaburę

z radiotelefonem, klips do pasa – 1500 szt.

– mikrofonogłośnik – 1500 szt.

Akumulatory, ładowarki, mikrofonogłośniki, i ewentualne inne akcesoria muszą pochodzić od tego

samego producenta w celu zapewnienia stuprocentowej niezawodności i kompatybilności. PKP Intercity chce również poznać ceny dodatkowych przeglądów, a także 2 letniej oraz 4 letniej gwarancji.

Radiotelefony mają posiadać oczywiście bezterminowe świadectwo dopuszczenia do eksploatacji urządzenia przeznaczonego do obsługi ruchu pociągu wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Zgodnie z podaną przez nas ostatnio informacją radiotelefony TID TD-V90 posiadają stosowne dopuszczenie uzyskane przez krakowską firmę NUUXE-RADIOTON. Należy więc przypuszczać, iż tym razem Intercity skutecznie zastąpi – obecnie eksploatowane – swoje stare i wysłużone już radiotelefony.

Urządzenia mają mieć możliwość obsługi kanałów simpleksowych (minimum 10) w paśmie VHF (minimum 150 – 156 MHz), a także cechować się stopniem ochrony przed wodą i pyłem IP54. Wymagana jest również obsługa selektywnego wywołania grupowego, jak również możliwość programowania parametrów radiotelefonu przy pomocy komputera. Ze szczegółowymi wymaganiami stawianymi przez PKP Intercity możemy zapoznać się w załącznikach udostępnionych na platformie zakupowej.

Informacje, o które pyta PKP Intercity mogą być udzielone przez dostawców poprzez platformę zakupową do 10 listopada br. do godziny 12. Warto wspomnieć, iż w ostatnich dniach informowaliśmy już o ogłoszonym przez inną spółkę kolejową – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przetargu na dostawę 124 radiotelefonów przenośnych.

Źródło: platforma.eb2b.com.pl & utk.gov.pl & archiwum.nf.pl ; Fot.: intercity.pl / fot. PKP IC B.Banaszak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń