Motorola Solutions i Ericsson zakończyły z powodzeniem test sieci LTE bezpieczeństwa publicznego w Kanadzie

Motorola-next-generation-patrol-car-LTE-for-Public-Safety-system

5 listopada w Ottawie kanadyjski Ośrodek Badawczo – Rozwojowy Obronności przy Centrum Naukowym Bezpieczeństwa (Defence Research and Development Canada’s Centre for Security Science – DRDC CSS), we współpracy z Motorola Solutions oraz Ericsson’em ogłosił pomyślne zakończenie testów badawczych wydzielonej szerokopasmowej sieci bezpieczeństwa publicznego, wykorzystującej technologię LTE.

Badania zostały sfinansowane z kanadyjskiego federalnego programu na rzecz ochrony i bezpieczeństwa publicznego, prowadzonego przez DRDC wspólnie ze strukturami bezpieczeństwa publicznego Kanady. Przez kilka ostatnich miesięcy gminne instytucje bezpieczeństwa wraz z narodowym związkiem miast i gmin stołecznych prowadziły badania tej sieci, zbudowanej specjalnie dla zapewnienia lepszej współpracy pomiędzy jednostkami odpowiedzialnymi za zapewnienie społecznościom bezpieczeństwa i spokoju.

„Posiadanie natychmiastowego dostępu do dedykowanej szerokopasmowej sieci łączności krytycznej jest głównym czynnikiem zmieniającym zasady gry w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego” – ocenił uczestniczący w testach Eric Janus, szef operacyjny Centrum Służby Komunikacyjnej Policji w Ottawie. „Radiotelefony ręczne, nasobne i przenośne do komunikacji głosowej od wielu już lat są standardem w służbach zapewniających bezpieczeństwo i porządek. Poprzez doposażenie ich w dedykowaną szerokopasmową sieć LTE, odbiorcy przede wszystkim zyskają możliwość bezprzerwowego dzielenia się dużymi ilościami danych. Stanie się to zasadniczym elementem codziennej pracy operacyjnej.”

Częścią eksperymentu było połączenie dwóch sieci LTE, pozwalające na współdzielenie informacji poprzez roaming między siecią publiczną i komercyjną.

Pierwsi użytkownicy zostali wyposażeni w urządzenia łączności krytycznej LTE typu LEX firmy Motorola Solutions, umożliwiające przesyłanie obrazu wideo i szybki dostęp do aplikacji np. map z lokalizacją korespondenta. Wykorzystywano także modem przewoźny VML750 Motoroli, który pozwalał utworzyć zabezpieczonego hotspota Wi-Fi, zmieniając pojazd na którym był zamontowany w węzeł łączności bezprzewodowej dla ponad 30 użytkowników.

„Motorola Solutions z zadowoleniem współuczestniczyła z DRDC CSS w tym próbnym uruchomieniu sieci łączności krytycznej opartej o LTE”, powiedział George Krausz, prezes Motorola Solutions Canada. „Możliwe stało się wykorzystanie najnowocześniejszych aplikacji, urządzeń i technologii dla pozyskania informacji krytycznych wtedy, gdy są one potrzebne.”

„Użytkownicy łączności krytycznej muszą mieć pełne zaufanie do swoich środków komunikacji”, stwierdził Graham Osborne, prezes Ericsson Canada. „Ericsson z chęcią udzieli pomocy kanadyjskiemu programowi na rzecz ochrony i bezpieczeństwa w zatwierdzeniu głównych koncepcji jak interoperacyjność sieci, zapewnienie stabilności sesji łączności, oraz samoorganizacja sieci wykorzystującej LTE do łączności krytycznej w stolicy kraju.”

Źródło i fot.: https://newsroom.motorolasolutions.com

O CSSP

Finansowany ze środków federalnych kanadyjski program na rzecz ochrony i bezpieczeństwa (The Canadian Safety and Security Program) ma na celu wzmocnienie kanadyjskiej zdolności do przewidywania, zapobiegania, przygotowania, reagowania i restytucji po katastrofach naturalnych, poważnych wypadkach, czynach kryminalnych i atakach terrorystycznych, poprzez połączenie nauki i technologii z polityką, działaniami operacyjnymi i wywiadowczymi.

O firmie Ericsson

Ericsson jest firmą umożliwiającą dostawcom usług komunikacyjnych pełne wykorzystanie dostępnego potencjału połączeniowego. Portfolio spółki obejmuje sieci, usługi cyfrowe, zarządzanie usługami, oraz uruchamianie nowych przedsięwzięć. Jest stworzone by pomagać swoim klientom iść w kierunku cyfryzacji, zwiększać efektywność i odnajdywać nowe źródła przychodów. Inwestycje Ericsson’a w innowacyjność przyniosły korzyści w telefonizacji i szerokopasmowym dostępie do sieci milionom ludzi na całym świecie. Akcje Ericssona są notowane na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie i w Nowym Jorku. www.ericsson.com

O Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronęwww.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowykanał informacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń