Metro-Bip dla pogotowia ratunkowego w kujawsko-pomorskim

pogotowie-ratunkowe-bydgoszcz-karetki-logo

Firma Metro-Bip wygrała przetarg na dostawę elementów systemu łączności radiowej dla Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na potrzeby Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM) na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość projektu to 0,52 mln złotych brutto. Czytaj: W Bydgoszczy rozbudowują MOTOTRBO dla medyków.

Pogotowie w województwie kujawsko-pomorskim wykorzystuje już system MOTOTRBO w swojej codziennej pracy. Na potrzeby PMR pracuje już sieć radiowa złożona z 45 przemienników radiowych DR3000 Motorola wykorzystujących technologię IP Site Connect. Na wyposażeniu ratowników medycznych są radiotelefony Motorola DM3600, DM3601, DP3600, DP3601. Zaoferowane przeze Metro-Bip radiotelefony bazowe zdalnie sterowane (radioserwery) muszą współpracować z radiotelefonami posiadanymi już przez Zamawiającego, zarówno w trybie analogowym, jak i w cyfrowym. Wymagana była również możliwość autoryzacji abonentów mogących korzystać z przemienników (mechanizm weryfikacji klucza wpisanego do radiotelefonu i przemiennika-RAS). Cały system w województwie działa w oparciu o dwie dyspozytornie medyczne zlokalizowane w Bydgoszczy i Toruniu.

Poza przemiennikami przez które realizowana będzie łączność w relacji dyspozytor medyczny – karetki, dyspozytor medyczny – punkty wyjazdowe, SOR-y lub karetki – SOR –y, w lokalizacjach stacji retransmisyjnych zainstalowane zostaną radiotelefony zdalnie sterowane poprzez sieć IP VPN do łączności na kanale 39 (169,0000 MHz) z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (LPR).

Wykaz sprzętu objętego dostawa zawiera:

  • Serwer komunikacyjny z oprogramowaniem – 2 sztuki,
  • Konsole dyspozytorskie – 13 sztuk,
  • Radioserwery (radiotelefon ze sterownikiem i oprogramowaniem dyspozytorskim)- 9 sztuk,
  • Przemienniki radiowy – 13 sztuk.

Sprzęt ma zostać dostarczony do 28 grudnia br. Minimalny okres wymaganej gwarancji wynosi 36 miesięcy. Oferta musiała być zabezpieczona wadium w kwocie 4000 zł.

Źródło: bip.bydgoszcz.uw.gov.pl Fot: wspr.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń