Medycy z kujawsko-pomorskiego z nowym system radiowym

pogotowie-ratunkowe-bydgoszcz-karetki-logo

Państwowe Ratownictwo Medyczne województwa kujawsko-pomorskiego będzie miało nowy system radiowy z prawdziwego zdarzenia. W ostatni piątek odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym. Swoją ofertę złożyła firma Metro-Bip. Przedmiotem zamówienia było wykonanie, uruchomienie i wdrożenie jednolitego systemu cyfrowej łączności radiowej dla ratownictwa medycznego w oparciu o dwie scentralizowane dyspozytornie. Całe województwo zostało podzielone na dwa rejony operacyjne obsługiwane przez dyspozytornie medyczne w Bydgoszczy i Toruniu.

System zostanie zbudowany w oparciu o IP Site Connect firmy Motorola Solutions. Dla zapewnienia łączności awaryjnej w przypadku uszkodzenia sieci IP w obrębie jednego z przemienników w Bydgoszczy i Toruniu zainstalowane zostaną radiotelefony wyniesione, które umożliwią dyspozytorowi bezpośrednią komunikację z pominięciem uszkodzonej sieci IP przez dedykowany przemiennik.

Zamawiający posiada radiotelefony Motorola serii DM3000, DM4000, DP3000, DP4000 i przemienniki DR3000, pracujące w istniejącej sieci radiotelefonicznej PRM – przemienniki zamontowane w Bydgoszczy, Toruniu, Brodnicy, Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku.Zamawiający posiada również system dyspozytorski ConSEL ver. 3.8 firmy AKSEL.

Elementy składowe systemu.

  • Stacja bazowa retransmisyjna – 18 szt. (Bydgoszcz–8 szt,Toruń–10 szt.).
  • Stacja bazowa zdalnie sterowana do łączności z LPR – 7 szt. (Bydgoszcz–4 szt.,Toruń–3 szt.).
  • Stacja bazowa zdalnie sterowana do łączności awaryjnej–2 szt (Bydgoszcz–1 szt., Toruń–1 szt.)
  • Serwer komunikacyjny z oprogramowaniem z licencją na obsługę do 20 konsol i do 500 radiotelefonów z rejestracją rozmów i dwunastoma kodekami DVSI AMBE+2 – 2 szt.
  • Konsole dyspozytorskie wraz z oprogramowaniem – 13 szt.
  • Komputery Administracyjne z wbudowanymi konsolami – 2 szt.
  • Tablety administracyjne–2 szt.
  • Router Serwery – 2 szt.

7 konsol wraz z serwerem komunikacyjnym, router serwerem, komputerem administracyjnym i tabletem zostanie zamontowanych w dyspozytorni w Toruniu, natomiast 6 konsol wraz z serwerem komunikacyjnym, router serwerem, komputerem administracyjnym i tabletem zostanie zainstalowanych wdyspozytorni w Bydgoszczy.

Kwota wymaganego w przetargu wadium wynosiła 20 000 zł. Termin gwarancji wynosi 36 miesięcy. Wartość oferty zaproponowanej przez Metro-Bip to kwota 0,96 mln zł. brutto.

Źródło: wspr.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń