LPR kupuje nowe radiotelefony

lotnicze-pogotowie-ratunkowe-LPR-smiglowiec-ladowisko

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło przetarg na zakup radiotelefonów, które będą zapewniać łączność operacyjną. Nowe radiotelefony muszą umożliwić integrację łączności radiowej wykorzystywanej w LPR z Podsystemem Zintegrowanej Łączności Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (PZŁ SWD PRM). Zadanie podzielono na dwie części, każda z nich obejmuję dostawę 28 kompletów radiotelefonów stacjonarno/przewoźnych, czyli w sumie LPR zakupi 56 zestawów.

Zadanie 1 obejmuje dostawę 28 radiotelefonów analogowo-cyfrowych, które pozwalają na pracę w trybie analogowym na kanale o szerokości 12,5 kHz w trybach simpleks/duosimpleks oraz w trybie cyfrowym zgodnie z protokołem ETSI TS 102 361-1-2-3 (DMR). Poziom oferowanej mocy musi zawierać się w przedziale od 1 do 25 W. Do radiotelefonów będzie dołączona listwa zasilająca oraz zasilacz zewnętrzny z akumulatorem zapewniający buforowy tryb pracy. Zasilacz musi posiadać możliwość montażu w szafie sprzętowej 19”. Radiotelefon ma posiadać również sztuczne obciążenie torów antenowych. Wraz z radiotelefonami zamawiający wymaga dostawy zestawu do ich programowania, który zawiera bezterminową licencję na aktualizację do najnowszych wersji.

Kolejnym niezbędnym elementem zestawu jest urządzenie (radioserwer) pozwalające podłączyć dostarczony radiotelefon do sieci IP oraz zapewniające integrację z PZŁ SWD PRM. Minimalne wymagania sprzętowe obejmują procesor ARM, min 1,2 GHz Dual-Core, pamięć RAM 2 GB, 64 GB pamięci masowej, odpowiednie porty oraz oprogramowanie DGT MCS wraz z odpowiednimi licencjami. Radiotelefon będzie podłączony przez wbudowany port złącza akcesoriów, za pomocą oryginalnego okablowania dostarczanego przez producenta.

Zadanie 2 obejmuje 28 zestawów radiotelefonów analogowych na pasmo lotnicze do użytku naziemnego. Radiotelefony będą obsługiwane przez konsole dyspozytorskie, w które będą wyposażone wszystkie lokalizacje LPR HEMS. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia był przystosowany do montażu w szafie sprzętowej 19” zlokalizowanej w serwerowni. W zestawie będzie listwa zasilająca, zasilacz, sztuczne obciążenie oraz radioserwer.

W ramach realizacji Zadania 1 i Zadania 2 Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia odnośnie zagadnień dotyczących przedmiotu zamówienia

Radiotelefony do łączności operacyjnej będą zainstalowane w bazach HEMS (22 sztuki), EMS (1 sztuka), Centrum Operacyjne (1 sztuka), Ośrodek Szkolenia Lotniczego (1 sztuka) – lokalizacje rozmieszczone są na całym obszarze kraju. Dodatkowo rezerwa sprzętowa to 3 sztuki. Urządzenia muszą być dostarczone jako nowe, zapakowane w oryginalne opakowanie producenta, wyprodukowane nie wcześniej niż w okresie 12 miesięcy przed datą składania ofert. Ponadto przedmiot umowy musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji na Polskę lub kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego dla danego producenta.

Data składania ofert mija 18 sierpnia br. o o godzinie 13:00. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 18 000 (osiemnastu tysięcy złotych). O wyborze zdecyduje cena (60%), termin dostawy (20%) oraz okres gwarancji (20%).

Źródło: https://www.lpr.com.pl/pl/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń