Lotnisko w Lublinie buduje wieżę pod system łączności TETRA

Wieza-strunobetonowa-Herkules (fot. herkules-polska.pl)

Port lotniczy w Lublinie ogłosił przetarg na budowę wieży na potrzeby instalacji anten systemu łączności TETRA oraz anten mikrofalowych. Przypomnijmy, że Lotnisko w Lublinie w marcu br. ogłosiło przetarg na “Dostawę i instalację systemu radiowej łączności dyspozytorskiej w technologii TETRA”.

Zamówienie obejmowało dwa kanały radiowe oraz 64 radiotelefony standardu TETRA (przenośne, przewoźne i mobilne ATEX). Złożono siedem ofert. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Aksel Sp. z o.o. z Rybnika. 19 kwietnia br. w Lublinie podpisano umowę w ramach której spółka Aksel dostarczy infrastrukturę radiową holenderskiej firmy ROHILL TetraNode wraz z instalacją antenową oraz radiotelefonami TETRA.

Jedyny brakującym elementem całego systemu jest wieża radiokomunikacyjną na której zostaną zainstalowane anteny nadawczo-odbiorcze TETRA oraz mikrofalowe. Zaprojektowana wieża jest konstrukcją strunobetonową o wysokości 30 metrów. Wieża musi być wyposażona w iglicę odgromową, instalację oświetlenia przeszkodowego, dwa pomosty serwisowe, konstrukcję wsporczą do instalacji anten, drabinkę wejściową wraz z systemem zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości oraz drabinkę kablową.

Oferty należy składać do 08.08.2012 do godziny 15:00 w sekretariacie Portu Lotniczego Lublin S.A.

Takie same konstrukcje masztowe są wykorzystywane jako element stacji bazowej telefonii komórkowej, słupy energetyczne oraz na instalacjach farm wiatrowych.

Szczegóły projektu wieży można zobaczyć na:

http://bip.portlotniczy.lublin.pl/tresc.php?artykul=90

Fot. Herkules S.A. Źródło: http://tetraforum.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń