Łączność od Alfa Radio na Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce

IAAF_World_Junior_Championships_Bydgoszcz

W dniach 17 do 24 lipca br. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce do lat 20 (wcześniej MŚ Juniorów). Są to zawody lekkoatletyczne organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Pod względem liczby uczestniczących w nich sportowców oraz liczby widzów śledzących zawody stanowią trzecią największą imprezę sportową na świecie po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej.

FirmaAlfa Radio wypożyczyła sprzęt łączności, to jest radiotelefony HYTERA, które były wykorzystywaneprzez sędziów, organizatora oraz ochronęprzed oraz w trakcie rozgrywanych – na Stadionie Zawiszy – Mistrzostw Świata. Firma Alfa Radio od lat zapewnia łączność, w tym wypożycza radiotelefony – m.in. na duże imprezy masowe w całym kraju.

mistrzostwa-swiata-w-lekkiej-atletyce-bydgoszcz-2016

Z uwagi na wymagania, specyfikę pracy oraz wcześniejsze doświadczenia przy organizacji tego typu imprez do organizacji IAAF Mistrzostwa Świata do lat 20 zdecydowano się wykorzystać przenośne radiotelefony cyfrowo-analogowe marki Hytera (głównie modele PD505 i PD785) wraz z zestawami słuchawkowymi. Możliwość tworzenia odrębnych grup rozmownych, obsługa połączeń grupowych, indywidualnych i alarmowych umożliwiła efektywne zarządzanie personelem. Obsługa doceniła także wysoką jakość połączeń, wytrzymałość i łatwość obsługi dostarczonych terminali noszonych firmy Hytera.

Kluczowym było również zapewnienie łączności dla dużej ilości grup – pracujących niezależnie – przy ograniczonej puli częstotliwości. Czysty niezawodny przekaz i poufność korespondencji, przy jednocześnie prostej obsłudze – stąd wybór padł na radiotelefony DMR HYTERA (więcej info www.hytera.pl).

Źródło: alfaradio.pl Fot. By Pit1233 – Praca własna, CC0.

O firmieAlfa Radio

Alfa-Radio-logoAlfa Radio jest autoryzowanym dealerem produktów firmy Motorola, Kenwood, Hytera na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma oferuje szeroki asortyment radiotelefonów jak również dostępne na rynku akcesoria. Buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i trankingowe systemy w oparciu o radiotelefony.

Hytera logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II, trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń